СБУ не знайшла російський паспорт у Богдана Львова через «людський фактор». Суд вкотре перенесли 

СБУ не знайшла російський паспорт у Богдана Львова через «людський фактор». Суд вкотре перенесли 


СБУ не знайшла російський паспорт у Богдана Львова через «людський фактор». Суд вкотре перенесли

30 травня 2024 року Шостий апеляційний адміністративний суд вирішив долучити додаткові докази у справі щодо звільнення судді Богдана Львова через те, що у нього знайшли російський паспорт. Сторона СБУ попросила проаналізувати інтерв’ю журналістів з Львовом, де він відповідає на запитання щодо набуття ним квартири у Росії. Львов зі свого боку попросив долучити запит, який зробив його адвокат, де СБУ говорить, що припинила перевіряти, чи у Львова є російський паспорт. Засідання перенесли на 12 червня, що дослідити нові докази.

Про це повідомляє журналіст нашого сайту із судового засідання.

Під час судового засідання судді запитали у представника СБУ, чому вони не знайшли раніше за журналістів російський паспорт у Богдана Львова, зокрема, коли він очолив 2017 році Касаційний господарський суд у Весурховному Суді. Закон прямо забороняє судді мати будь-яке інше громадянство, крім українського.

Хочеш знати правду, яку від тебе приховують? Підтримай нашу роботу, щоб ми могли робити більше розслідувань!

Представник СБУ сказав, що паспорт не знайшли через людський фактор.

Під час засідання сторони попросили додати нові докази до справи. Представник Служби безпеки України просить додати до справи оприлюднене інтерв’ю журналістів-розслідувачів із Богданом Львовом, де він відповідає на запитання щодо набуття ним квартири у Росії. Це важливий доказ, на думку СБУ, бо оформити на себе квартиру в Росії можуть тільки люди, які мають російський паспорт.

Львов попросив не долучати це інтерв’ю, бо воно давно записане і його вже пізно аналізувати. Також суддя сказав, що на усі запитання він може відповісти в суді.

Сторона Верховного Суду не заперечила щодо долучення нового доказу. Судді, які слухають цю справу, розкритикували пасивність Верховного Суду. Їх представниця під час усіх засідань апеляції не бере активної участі в судовому процесі, лише підтримує сторону СБУ. Під час засідання СБУ підказувала, що говорити представниці Верховного Суду.

«Служба безпеки України виступає як відповідач у цій справі, хоча вони є третьою особою. Якби СБУ була відповідачем, то взагалі було класно», — кажуть судді.

Судді Шостого апеляційного адміністративного суду долучили доказ та дадуть йому оцінку в нарадчій кімнаті.

У Львова теж було клопотання про долучення доказів. Адвокат Львова звернувся до СБУ із запитанням, чи триває зараз перевірка щодо його підзахисного. СБУ відповіла на адвокатський запит, що перевірки закінчились у вересні-жовтні 2022 року. У суді СБУ говорить зовсім інше — перевірка наявності російіського паспорта у Львова досі триває.

Суд вирішив долучити до справи і цей запит. Засідання перенесли на 12 червня, щоб дослідити нові докази.

Нагадаймо, журналісти-розслідувачі зі «Схем» у вересні 2022 року виявили, що у судді Богдана Львова є російський паспорт. Він його отримав у 1999 році в Москві. Тоді він був головою Касаційного господарського суду у складі Верховного суду.

За інформацією журналістів, у жовтні 2012 року, на ім’я Богдана Львова, коли той був на посаді судді Вищого господарського суду України, оформили новий паспорт громадянина РФ. Підставою для зміни документа було досягнення Львовим 45-річчя. Заяву на зміну паспорта теж подали від імені судді. Цього ж місяця Львов, за інформацією журналістів, їздив до Москви.

Також у Львова є індивідуальний податковий номер в офіційному реєстрі Федеральної податкової служби РФ, який прив’язаний до чинного паспорта. Цей код не присвоюється автоматично, за ним треба додатково звертатись у податкові органи Росії. Він Львову присвоєний у 2010 році.

Після виходу розслідування суддя Львов визнав, що в реєстрах РФ є дані про його громадянство, але заявив, що це «якісна підробка» для «дестабілізації роботи судової системи України». 26 та 28 вересня він оприлюднив два дописи на своїй сторінці у фейсбуці, ставлячи під сумнів окремі документи з розслідування, називаючи його «чистим фейком».

Журналісти «Схем» спростували слова Львова у своєму матеріалі. Розслідувач видання Bellingcat Христо Грозєв також підтвердив, що високопосадовий український суддя має громадянство Російської Федерації.

3 жовтня 2022 року СБУ проінформувала Верховний Суд про наявність у Львова громадянства РФ. Керівництва Верховного суду, відрахувало Богдана Львова зі штату суду.

Богдан Львов оскаржив своє звільнення в Київському окружному суді адмінсуд. У Верховному суді заявили, що не згодні з поновленням Львова й оскаржуватимуть рішення поновити громадянина РФ Богдана Львова на посаді судді.