ЄС ухвалив реформований Шенгенський кодекс про кордони

ЄС ухвалив реформований Шенгенський кодекс про кордони


ЄС ухвалив реформований Шенгенський кодекс про кордони

Сьогодні Рада ЄС схвалила оновлений Шенгенський кодекс про кордони, який регулює управління внутрішніми та зовнішніми кордонами, а також правила прикордонного контролю людей, які перетинають зовнішні кордони Європейського Союзу.

Про це йдеться на сайті Ради Євросоюзу.

За новини правилами, в разі масштабних надзвичайних ситуацій в сфері громадського здоров’я на зовнішніх кордонах ЄС зможуть запроваджувати узгоджені тимчасові обмеження.

Відповідно до оновленого документу, в разі виникнення масштабної надзвичайної ситуації у сфері громадського здоров’я нові правила надають можливість, за рішенням Ради ЄС, вводити узгоджені тимчасові обмеження на зовнішніх кордонах ЄС.

Під час пандемії COVID-19 ЄС міг лише видавати необов’язкові до виконання рекомендації щодо обмежень на поїздки для країн-членів.

На додаток до обмежень на поїздки, Рада може запровадити тестування, карантин, самоізоляцію та інші заходи, пов’язані зі здоров’ям, для громадян країн, що не є членами ЄС, які в’їжджають до Євросоюзу.

З метою боротьби з інструменталізацією міграції змінений Шенгенський кодекс про кордони надасть державам-членам можливість обмежити кількість пунктів перетину кордону або скоротити години їх роботи, а також дозволить посилити заходи прикордонного нагляду.

Оновлений кодекс про кордони роз’яснює чинні рамки для повторного введення і продовження внутрішнього прикордонного контролю, який можливий у разі виникнення серйозної загрози державній політиці чи внутрішній безпеці.

Країни ЄС мають оцінити необхідність і пропорційність такого рішення і визначити, чи не можна досягти поставлених цілей іншими способами.

Також переглянутий регламент встановлює максимальний термін, протягом якого може здійснюватися такий контроль на внутрішніх кордонах.

Внутрішній прикордонний контроль, про який було повідомлено комісію, держави-члени та Європейський парламент до його повторного запровадження, може залишатися чинним протягом максимум двох років.

У великих виняткових ситуаціях внутрішній прикордонний контроль може бути продовжений ще на 6 місяців, з можливістю продовження ще один раз загальною тривалістю до одного року.

Можливість використання альтернативних заходів, які зазвичай складаються з поліцейських перевірок та транскордонного співробітництва, має спонукати держави-члени суттєво обмежити повторне запровадження тимчасового прикордонного контролю. Ці заходи мають бути чітко відокремлені від систематичних перевірок осіб на зовнішніх кордонах.

Крім того, нова процедура передачі дозволить державі-члену передавати громадян третіх країн, затриманих у прикордонній зоні, які незаконно перебувають на її території, державі-члену, з якої вони безпосередньо прибули.

Цей регламент набирає чинності на двадцятий день після його оприлюдниння в Офіційному віснику Європейського Союзу. Він підлягає прямому застосуванню в країнах ЄС.