Після масової евакуації з Харківщини, ще одна область прийняла рішення про евакуацію

Після масової евакуації з Харківщини, ще одна область прийняла рішення про евакуацію


У Сумській області оголосили евакуацію населення з міст Білополля та Ворожби, що поблизу кордону з Росією.

Російські військові посилили активність обстрілів українських прикордонних поселень, чим створили небезпечні умови життя для цивільних. Як наслідок Сумська обласна військова адміністрація ухвалила рішення про евакуацію населення з двох українських міст.

Після масової евакуації з Харківщини, ще одна область прийняла рішення про евакуацію

Евакуація населення. Фото з відкритих джерел

Сумська ОВА повідомила, що почала добровільну евакуацію з міст Білополля та Ворожби, які знаходяться за 10-15 км від російського кордону.

"Ми маємо захищати своє населення. Це наша основна задача, яку мені поставив президент України Володимир Зеленський. Це не примусова, а завчасна добровільна евакуація з тих населених пунктів, де значно збільшилась кількість обстрілів", – сказав начальник Сумської ОВА Володимир Артюх.

Наразі в цих населених пунктах триває оповіщення про евакуацію. Жителі обох міст, які бажають евакуюватись повинні звернутись до голів громад. Їх буде розміщено в спеціально створених місцях для проживання евакуйованих на території Сумської області.

Крім того, на Сумщині з липня 2023 року триває евакуація населення з прикордонних населених пунктів у межах 5-кілометрової зони від російського кордону. Як вказує Сумська ОВА з початку року в області загинуло 40 людей та 110 отримали поранення через російські обстріли.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що після активних дій росіян та часткового прориву на Харківщині було оголошено евакуацію населення з небезпечних регіонів. Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив про щонайменше 4 тис. евакуйованих українців.

Також "Коментарі" писали про військового, який назвав головну причину, чому росіянам вдалось здійснити прорив поблизу Вовчанська.