Рада ратифікувала оновлену угоду про вільну торгівлю з Канадою

Рада ратифікувала оновлену угоду про вільну торгівлю з Канадою


канада,трюдо

Верховна Рада ухвалила закон "Про ратифікацію угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою".

Відповідний законопроєкт №0242 в цілому підтримали 317 депутатів, повідомив перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, нардеп від фракції "Голос" Ярослав Железняк у Telegram.

Він зауважив, що йдеться про внесення змін до угоди про вільну торгівлю між двома країнами, яка укладена ще у 2017 році. Зокрема, вони поширюють її дію на сферу послуг.

Як повідомлялося, Канада завершила ратифікацію оновленої Угоди про вільну торгівлю з Україною наприкінці березня.

Оригінальна Угода про вільну торгівлю між Канадою та Україною набула чинності 1 серпня 2017 року й дозволила взаємно скасувати або знизити імпортні мита на більшість товарних позицій.

У вересні 2023 року під час візиту до Оттави президент Володимир Зеленський разом із прем’єр-міністром Джастіном Трюдо підписав оновлену Угоду, яка тепер охоплює також торгівлю послугами, а не лише товарами, інвестиції, телекомунікації й інші перспективні сфери.

За підсумками 2021 року товарообіг між Канадою та Україною досяг рекордного рівня, наблизившись до $350 млн. У 2022 році він знизився через фактори, переважно пов’язані із початком російського вторгнення.