Санкції щодо російської продукції знизили б напругу європейських фермерів – посол України в ЄС

Санкції щодо російської продукції знизили б напругу європейських фермерів – посол України в ЄС


Посол України в ЄС Всеволод Ченцов розповів, що Україна порушує питання про накладення заборони на продаж російської сільськогосподарської продукції на території Євросоюзу

Посол України в ЄС Всеволод Ченцов розповів, що Україна порушує питання про накладення заборони на продаж російської сільськогосподарської продукції на території Євросоюзу .

«У контексті останніх подій ми поставили це питання ще гостріше, що це неприйнятно, коли польські фермери борються з українським продуктом в той час, коли нехай не Польща, але ЄС загалом імпортує значні кількості російської продукції», – зазначив Ченцов під час розмови з українськими ЗМІ у Брюсселі, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

За його словами, у цьому питанні Україна має підтримку на рівні держав членів.

«Я зараз не буду вдаватися в деталі, але, звичайно, це може бути дуже важливим елементом врегулювання проблеми. Якщо закриється російський експорт, відповідно, моментально буде знижене напруження, навантаження на виробників тут в ЄС», – сказав Ченцов.

Раніше увагу на те, що польські фермери не протестують проти російського та білоруського зерна, звернув надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця.

Під час обговорення попередніх санкційних пакетів, на необхідності запровадження зернових санкцій проти Росії наполягав міністр закордонних справ Латвії Крішʼяніс Каріньш.

У ЄС існує домовленість не накладати санкції на російське продовольство, щоб не нашкодити країнами Африки та глобального Півдня. Латвійський міністр наполягав, що «потрібно дозволити лише можливість транзиту російської продукції територією ЄС, а продаж необхідно заборонити».

Форум