Monobank слідом за Приватом почав блокувати рахунки клієнтів, які торгують криптоюЧитать на русском

Monobank слідом за Приватом почав блокувати рахунки клієнтів, які торгують криптою

Monobank слідом за Приватом почав блокувати рахунки клієнтів, які торгують криптою

Блокування рахунків за операції з криптовалютами дедалі ширше практикуються українськими банками. Нещодавно ЗМІ повідомляли про блокування рахунків Приватбанком, а тепер на фінансових сайтах з’явилася інформація про те, що ще й monobank почав відмовляти в обслуговуванні клієнтам, які торгують криптою.

"Вчора заблокували карту, просили дати документи, що підтверджують дохід, займаюся p2p переказами на бінансі. Спочатку сказали, що знімки екрану та виписки з бінансу не підходять для них, скинув їм довідку ок-7, ок-5, після чого попросили надіслати знімки екрану Коли написав, що хочу закрити рахунок і вивести свої кошти, сказали, що потрібно чекати кінця перевірки, яка триватиме 60 днів. Що можна перевіряти 60 днів, я не знаю. За фактом вони не законно утримують у себе 38434 грн моїх особистих коштів. , – йдеться у скарзі Михайла Ушкалова.

різне qkxiqdxiqdeihrant

Binance — одна з найбільших у світі криптовалютних бірж за обсягом торгів біткоїнами та альткоїнами, зареєстрована у 15 країнах світу. А довідки ОК-5 та ОК-7 видає наш Пенсійний фонд для застрахованих українців (дані про яких є у Держреєстрі загальнообов’язкового державного соцстраху). З них видно офіційні доходи громадян та виплачені соцвнески.

Пояснюючи блокування рахунку Михайла, monobank послався на фінансовий моніторинг та профільний закон №361-IX.

Як перевірку, ЗМІ звернулися за попередньою консультацією (запитали про можливість купівлі крипти з рахунку) до служби підтримки monobank, де менеджер Юлія запевнила, що monobank перевіряє всі платежі клієнтів і по криптовалюті, у тому числі. А у разі підозр зв’язується з клієнтами та запитують документи та інформацію про грошові проводки.

Що, однак, не сходиться із заявами клієнтів, які повідомляють про несподівані закриття рахунків без жодного попередження.

Зазначимо, поки що в Україні не відбулася легалізація криптовалют.