Підвищення тарифів на електроенергію для бізнесу призведе до соціальної напруги у прифронтових регіонах,електроенергія

Якщо держава ухвалить рішення про чергове підвищення граничних цін на електроенергію (так званих прайс-кепів), то це стане додатковим тарифним навантаженням для української промисловості, особливо у прифронтових регіонах, що призведе до скорочення виробництва, виведення частини людей у простій або звільнення. У свою чергу це призведе до зростання соціальної напруги в суспільстві.

Про це заявив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.

"Нам кажуть, що для промисловості нічого не зміниться, прайс-кепи підіймають тільки у пікові години. Але ж далеко не всі підприємства можуть працювати в ночі. Федерація роботодавців об’єднує 8000 підприємств, більшість з них знаходиться у промислових регіонах, які наразі є прифронтовою зоною. Наші заводи дають роботу для понад 3 млн людей, тому природньо, що не всі зможуть витримати це додаткове тарифне навантаження", – написав Іллічов у "Фейсбуці".

За його словами, Федерація роботодавців постійно каже про неприпустимість підвищення будь-яких тарифів у воєнний час, зокрема на електроенергію.

"Однак НКРЕКП вкотре пропонує вже у листопаді збільшити кількість годинних зон та підвищити прайс-кепи на електроенергію на РДН на 23% в залежності від часу доби. І це при тому що буквально у липні вони були збільшені на 40%", – зазначив Іллічов.

Отже, за його словами, енергетичний регулятор "продовжує штампувати рішення про нові підвищення".

"Ми хочемо зростання безробіття у прифронтових регіонах? Із такою політикою ми гарантовано отримаємо збільшення соціальної напруги. Переконані, що тарифи на е/е є питанням економічної безпеки країни", – підкреслив генеральний директор ФРУ.

Раніше стало відомо, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, запропонувала збільшити кількість годинних зон та підвищити прайс-кепи на електроенергію на ринку "на добу наперед" на 4-23% в залежності від часу доби.

Востаннє НКРЕКП переглядала прайс-кепи влітку 2023 року, піднявши верхні цінові обмеження на 40-75%. Це відразу ж призвело до зростання ціни електроенергії на третину.

Автор: Галина Ялівець