Дуда заявив про готовість до переговорів із Зеленським



Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що готовий як «друзі» говорити з президентом України Володимиром Зеленським, щоб вирішити «складні ситуації» між їхніми країнами. Про це повідомляє CNN.

Посилаючись на слова Зеленського під час Генеральній асамблеї ООН про те, що «деякі наші друзі в Європі розігрують солідарність у політичному театрі», Дуда сказав польському каналу TVN24, що хоча його український колега не згадував конкретно Польщу, «натяк був, і ми всі це зрозуміли».

Відповідаючи на запитання, чи засмучений коментарем Зеленського, Дуда відповів, що «можливо, засмучений — це занадто сильне слово».

«Я був роздратований, я б так сказав. Я кажу так: «давайте зберігати спокій, будь ласка, не піднімайте температуру, тому що це суперечка, яка стосується невеликої частини наших відносин. Давайте не дозволимо, щоб це вплинуло в цілому, тому що цьому немає жодного виправдання, і від цього виграють лише інші», – сказав Дуда.

20 вересня Варшава викликала українського посла, щоб передати протест через виступ українського президента Володимира Зеленського в ООН.

«З початку повномасштабної агресії, Росія заблокувала наші чорноморські та азовські морські порти. Наші порти на Дунаї досі залишаються мішенню для її ракет і безпілотників… Ми працюємо над збереженням сухопутних маршрутів. Тривожно бачити, як у цей час дехто в Європі підриває солідарність і влаштовує політичний театр, роблячи із зерна трилер. Може здаватися, що вони грають власну роль, але натомість вони допомагають підготувати сцену для московського актора», – заявив президент.

Після цього Міністерство закордонних справ України закликало «польських друзів відкинути емоції». У відомстві додали, що українська сторона запропонувала Польщі конструктивний шлях вирішення зернової проблематики.

Нагадаймо, що колишній радник міністра оборони України, керівник Проєкту реформи оборонних закупівель, яке діє за підтримки міністерства оборони Великої Британії, Артур Переверзєв уважає, що Польща отримала максимум бенефітів від війни: логістичний і транспортний хаб; посилення східного флангу НАТО; найбільші оборонні контракти – і в цілому оборонна промисловість у виграші; переозброєння армії; приплив робочої сили; українці там платять більше податків, ніж отримують допомоги.

“При цьому Польща не втратила і не пожертвувала нічим, – зазначає експерт. – А навпаки, наростила м’язів і амбіції регіонального лідера. І ще не так давно Польща отримала удар з двох боків, коли почалась друга світова війна. …Поляки показали, що вони нам не друзі. Ситуативні партнери через наявність спільного ворога. І Україна має відстоювати свої національні інтереси, коли їй під час війни оголошують зернове ембарго”.

Веніамін Цвєтков