Через допінг спортсменів Росія втратила перше місце в заліку Олімпіади-2014

Через допінг спортсменів Росія втратила перше місце в заліку Олімпіади-2014


Через допінг спортсменів Росія втратила перше місце в заліку Олімпіади-2014

Міжнародний союз біатлоністів (IBU) визнав винним у порушенні антидопінгових правил російського біатлоніста Євгена Устюгова. Про це повідомив офіційний сайт організації.

Об этом сообщает Роспрес

Всі досягнення спортсмена в період з 27 серпня 2013 року до кінця сезону 2013/14 анульовані. Міжнародний союз біатлоністів також уточнив, що Устюгов використовував заборонений препарат оксандролон. Проби були взяті у спортсмена у 2013-му році. Оксандролон блокує рецептори кортизола, який прискорює розпад м’язової тканини.

Таким чином, Росія позбавлена золотої медалі Олімпіади-2014 в Сочі, яку завоювала російська команда біатлоністів з Устюговим у складі в естафеті. Також золоті нагороди втратили Дмитро Малишко, Олексій Волков і Антон Шипулін.

Перемога в естафеті перейшла Німеччині, а збірна України піднялася на восьме місце.

Через анулювання цього результату олімпійська збірна Росії втратила перше місце в медальному заліку Сочі-2014. Тепер лідером стала збірна Норвегії (11 золотих, 5 срібних, 10 бронзових нагород).

Крім того, в IBU повідомили про дискваліфікацію російської біатлоністки Світлани Слєпцової, яка також порушила антидопінгові правила. Росіянка позбавлена чотирьох медалей чемпіонату Європи 2017 року, а також трьох золотих медалей літнього чемпіонату світу, який проходив в тому ж році.


Джерело статті: “https://zaxid.net/u_rosiyi_cherez_doping_vidibrali_zolotu_medal_i_pershe_mistse_v_zaliku_olimpiadi_2014_n1497765”