На Вінниччині знищили вже понад 100 тисяч курей в межах боротьби з пташиним грипом
24 Січня 2020 9:15
Автор: Андрій Качор

На Вінниччині знищено вже понад 100 тисяч курей в межах боротьби з поширенням пташиного грипу в області.

Об этом сообщает http://x-rest.com.ua

Як повідомляє Держспоживслужба, більшість курей знищено на ПП “Хутір” в Немирівському районі, де і було зафіксовано спалах захворювання.

Приміщення, де утримувалась птиця, наразі вільні, розпочинаються роботи з їх очистки та дезінфекції.

Також Держспоживслужба повідомляє, що “з метою контролю за епізоотичною ситуацією, в зонах захисту та спостереження працюють 15 робочих груп, які проводять облік птиці в індивідуальному секторі та клінічний огляд.

Проведено клінічний огляд 14220 голів птиці в 556 дворах 18-ти населених пунктів, робота триває. За результатами проведеного клінічного огляду інформації щодо захворюваності птиці в зонах захисту та спостереження не надходило.

Для проведення лабораторного контролю за грипом птиці, в зонах захисту та спостереження і на фермах по утриманню птиці в Немирівському районі розроблено графік відбору проб біоматеріалу.

Роботу розпочато 22.01.2020 р. і станом на 23.01.2020 р. відібрано та направлено до Вінницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби для дослідження на наявність збудника грипу птиці 360 зразків крові та клоакальних змивів з 18 населених пунктів.

З метою підтвердження статусу благополуччя по грипу планується здійснити відбір проб біоматеріалу з усіх птахогосподарств Вінницької області та провести лабораторні дослідження на грип”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що вчора стало відомо про рішення ЄС призупинити ввезення з України м’яса птиці у зв’язку зі спалахом пташиного грипу на Вінниччині.

Читайте також: З птахоферми, де виявили пташиний грип, у січні продали понад мільйон курячих яєць

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  • Vinnytsia
  • біоматеріали
  • Вінниччина
  • пташиний грип

Читайте також:

  • Десятки вірян прийшли до суду вимагати скасування електронного квитка у Вінниці. ФОТО, ВІДЕО
  • “Вибух” на Вишеньці: в ДСНС прокоментували, що могло спричинити гучний звук
  • У Вінниці влаштують смолоскипну ходу на честь подвигу героїв Крут

  • Джерело статті: “https://vezha.vn.ua/na-vinnychchyni-znyshhyly-vzhe-ponad-100-tysyach-kurej-v-mezhah-borotby-z-ptashynym-grypom/”