Прийшла за Ющенка, упіймали за Зеленського. Що відомо про голову департаменту Офісу президента, яку НАБУ підозрює у хабарництві?Світлана Кондзеля працювала головою департаменту в ОП із 2015 року

12 листопада Національне антикорупційне бюро України повідомило про затримання керівниці департаменту Офісу президента, яку обвинувачують у вимаганні хабаря в обмін на допомогу у призначенні на потрібну посаду. Окрім самої посадовиці після передавання грошей затримали й інших учасників, серед яких була колишня заступниця міністра культури. За те, щоб пролобіювати призначення потрібної людини в "Нафтогаз", підозрювані просили 300 тис. доларів. Їх затримали після того, як їм дали першу половину суми.

Об этом сообщает http://kompromat.icu

Джерело у правоохоронних органах назвало "Українській правді" імена затриманих – це керівниця департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Світлана Кондзеля і Вікторія Ліснича, яка працювала у 2010–2011 роках заступницею міністра культури Михайла Кулиняка. В Офісі президента затримання посадовиці підтвердили, не уточнивши її імені й додавши, що корупцію потрібно викоренити, а "своїх" і "чужих" для глави держави немає.

Світлану Кондзелю лише з великою натяжкою можна назвати "своєю" для нинішнього президента, оскільки вона прийшла на роботу в тоді ще Секретаріат президента за Віктора Ющенка і працювала там далі за Віктора Януковича, Олександра Турчинова і Петра Порошенка. Згідно з анкетою на сайті "Офіційна Україна", у 2009 році її прийняли на посаду помічника заступника голови Секретаріату. Нинішню посаду голови департаменту Кондзеля обіймає із квітня 2015 року.

У декларації у Світлани Кондзелі особливих розкошів немає. У посадовиці є квартира на 86 м2 у селі під Києвом та частка у квартирі у Львові на 114 м2. Її чоловік Валентин Машуков є власником невеликого будинку в Київській області. Також, згідно з декларацією, у сім’ї одна машина – Renault 2011 року. Офіційна зарплата Кондзелі за минулий рік становила понад 600 тис.₴ Заробітки її чоловіка набагато скромніші. За першим місцем роботи, у держкомпанії "Укроборонсервіс", він заробив 57 тис.₴

Друге – приватна компанія "Люче", яка виплатила Машукову 25 тис. грн за рік, або трохи більше ніж дві тисячі на місяць. Згідно з даними відкритих реєстрів власності, Машуков до 2018 року був засновником цієї компанії, після чого його змінив такий собі Володимир Ярославович Кондзеля. Основний напрям діяльності компанії "Люче" – оптова торгівля меблями, килимами й освітлювальними приладами.


Виктория Лесничая ведет активную публичную жизнь. Фото: diprada.org.ua
Вікторія Ліснича веде активне публічне життя. Фото: diprada.org.ua


Вікторія Ліснича, яку затримали разом із Кондзелею, уже не вперше потрапляє у корупційний скандал. Після роботи на посаді заступника міністра культури Михайла Кулиняка її призначили керівницею історико-культурного заповідника "Києво-Печерська лавра". Там її заступницею стала відома в минулому модель Влада Литовченко. Стосунки з колективом заповідника у Литовченко не склалися. У липні 2012-го працівники почали страйкувати й вимагати звільнення заступниці директора. Ліснича попросила Литовченко добровільно піти з посади, на що та заявила, що заплатила за свою посаду 50 тис. доларів і передала гроші "особисто для міністра" самій Вікторії Лісничій.

Наразі Ліснича очолює громадську організацію "Міжнародна дипломатична рада в Україні". Згідно з описом на офіційному сайті, організація "прагне об’єднати лідерів бізнесу, політики та соціальної сфери з України та зарубіжжя". Новини на сайті присвячені переважно діяльності її керівниці. Із них можна дізнатися, що Вікторія Ліснича бере участь у роботі всеукраїнської асоціації "За сімейні цінності", закликає відмовитися від пластику і її нагородили медаллю "За жертовність і любов до України" від Православної церкви України.

У Національному антикорупційному бюро вважають, що Кондзеля, Ліснича і група їхніх спільників торгували впливом і заявляли, що мають знайомства, за допомогою яких можна призначати своїх людей на потрібні посади. Колишній співробітник НАБУ Євген Шевченко в коментарі програмі "Факти" заявив, що у цієї групи не було жодного впливу на ухвалення рішень про призначення на вищі посади в "Нафтогазі".

13 листопада Кондзелю, Лісничу та їхнього спільника (за даними "Главкому", його звуть Микола Пасальський) повідомили про підозру. Запобіжного заходу для підозрюваних поки що не обрали.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/publications/-prijshla-za-jushchenka-popalasja-pri-zelenskom-shcho-vidomo-pro-glavu-departamentu-ofisu-prezidenta-jaku-nabu-pidozrjuje-u-habarnitstvi-1425629.html”