Мінекономрозвитку погодило концесійний проект портів «Ольвія» та «Херсон»Це рішення є відправною точкою для підготовки до проведення відкритих концесійних конкурсів, повідомляє АМПУ.

«Позитивне рішення Мінекономрозвитку є важливим сигналом для міжнародних і українських інвесторів, що пілотні концесійні проекти держстивідорів в портах "Ольвія" та "Херсон" вийшли на завершальний етап. Враховуючи обмежений час, відведений на підготовку документів після оголошення конкурсу, зацікавленим компаніям варто вже зараз починати цю роботу», — прокоментував подію керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Зараз почалася безпосередньо підготовка до проведення конкурсів пілотних концесійних проектів в портах України. Згодом буде створено спеціальну конкурсну комісію, яка опікуватиметься підготовкою і затвердженням конкурсної документації і безпосередньо оголошенням концесійного конкурсу.

Планується, що конкурс буде оголошений на початку 2019 року, а підписання концесійних договорів відбудеться в 2 кварталі 2019 року.

В цілому, очікується, що концесія в портах «Ольвія» і «Херсон» залучить інвестиції у розмірі понад 18 млрд.₴ Обсяг перевалки вантажів вже в перші п’ять років реалізації проектів (з 2020 по 2025 рр.) може збільшитися майже в 2 рази (для "СК «Ольвія» — з 2,55 млн тонн в 2018 р. до 4,59 млн тонн в 2025 р., а в Херсоні — з 1,1 млн тонн до 2,01 млн тонн).

Надходження до місцевого бюджету Миколаєва за цей період при оптимістичному сценарії можуть вирости також удвічі — на 241 млн грн), в Херсоні — на 55 млн₴

Нагадаймо, раніше ТЕО пілотних концесійних проектів в портах «Ольвія» та «Херсон», розроблених Консорціумом міжнародних консультантів, сформованим ЄБРР та IFC були представлені і пройшли обговорення за участю представників трудовихколективів державних стивідорних компаній, а також місцевої влади.Джерело статті: “http://agravery.com/uk/posts/show/minekonomrozvitku-pogodilo-koncesijnij-proekt-portiv-olvia-ta-herson”