Справи Майдану: священник бачив, як беркутівці били лежачого пораненого ногамиДарницький суд у середу, 26 лютого, у справі за обвинуваченням екс-командира харківського "Беркута" Владислава Лукаша допитав одного потерпілого. Про це інформує Insider.

Об этом сообщает Руспрес

На лаві підсудних — Владислав Лукаш, колишній командир батальйон ПМОП "Беркут" при ГУМВС України у Харківській області.

В суді 26 лютого допитали потерпілого священника Юрія, який отримав поранення 18 лютого 2014 року. На Майдані він проводив обряди богослужіння. Священник розповів, що бачив силовиків на вулицях Садовій та Інститутській в той день.

"Я бачив, як беркути підходили до лежачого чоловіка і забивали його ногами. Також я бачив, що ці люди в формі "беркута" не підтримували правопорядок..".

За його словами, зі сторони міліції летіли гранати у протестувальників. Він отримав поранення, коли намагався надати допомогу активісту, який вже дістав ушкодження. Тітушки, як розповів потерпілий, мали зброю, вони також силовими методами перешкоджали майданівцям.

Наступне засідання у справі відбудеться 4 березня. Планується допит ще одного потерпілого.

Зазначимо, йдеться зокрема про епізод 1 грудня 2013 року на Банковій. У грудні активісти штурмували будівлю тодішньої Адміністрації Президента Януковича. Саме тоді "Беркут" пішов у наступ. Людей били кийками без розбору до крові. Поранень та ушкоджень тоді дістали й журналісти, як фільмували події.

Нагадаємо, Лукаш наразі перебуває під особистим зобов’язанням. Його обвинувачують в перевищенні службових повноважень на Майдані. Зокрема в причетності до побиття активістів 1 грудня 2013 року на вулиці Банковій та 18 січня 2014 року на вулиці Інститутській.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua


Джерело статті: “http://www.theinsider.ua/politics/spravy-maydanu-svyashchennyk-bachyv-yak-berkutivtsi-byly-lezhachoho-poranenoho-nohamy/”