Вусопад, або що потрібно знати про чоловіче здоров’яЛікар Олександр Стаховський
Фото: facebook.com/ostakhovsky
Лікар Олександр Стаховський

Секс і рак простати

Об этом сообщает http://russian-blogger.com


Без чого чоловікові важко уявити себе щасливим? Я думаю, що без реалізації у професійному та інтимному житті. Так, сексуальна активність — то запорука щастя та підвищеної працездатності чоловіка. А рак простати на пізніх стадіях може завдати по ній серйозного удару. Річ у тім, що простата бере безпосередню участь у регуляції статевого життя чоловіка, адже в ній виробляються складові еякуляту. Сексуальна активність після операції та радіотерапії, які є радикальними і класичними методиками лікування, завжди буде гіршою на якийсь бал. При повному видаленні простати можливий варіант збереження судинно-нервових волокон, що дозволить чоловікові займатися сексом після операції. Проте така методика є актуальною тільки на ранніх стадіях, коли пухлина знаходиться ще в межах простати. А чим довше чоловік затягує з діагностикою, тим більше він ризикує.


Діагностика раку простати


На ранніх стадіях захворювання рак може добре маскуватися. Є тривожні симптоми, у разі прояву яких потрібно негайно звернутися до лікаря:


● Біль при сечовипусканні


● Слабкий або з перервами струмінь сечі


● Часте або прискорене сечовипускання


● Біль в ділянці спини, стегна або тазу, який не зникає


● Болісна еякуляція


● Кров в сечі або спермі
Ці симптоми можуть означати наявність інших хвороб сечостатевої системи чоловіка. Специфічної симптоматики саме для раку простати першої та другої стадії не існує. Тому я наполегливо рекомендую профілактичні огляди в уролога раз на рік з моменту досягнення 50-річного віку, а чоловікам із групи ризику — 40-річного віку. Підвищений ризик захворіти на рак простати мають не тільки сини батьків із раком простати, але й матерів із раком грудей. Між цими двома захворюваннями є генетичний зв’язок. Також захворювання значно частіше фіксується у темношкірих чоловіків африканського походження. Науковці поки не мають пояснення цієї закономірності.


Для діагностики раку простати лікар може призначити ПСА-тест. ПСА розшифровується як простат-специфічний антиген і є маркером раку простати. Цей тест можна без проблем зробити у кожній лабораторії Києва в рамках звичайного біохімічного аналізу крові. При підвищеному рівні ПСА лікар-уролог може запідозрити рак простати і запропонувати пацієнтові зробити біопсію. Це — трохи дискомфортна, але доволі нескладна процедура. Вона займає всього 15 хвилин пацієнта.


Профілактика раку простати


Наразі важко сказати, що може бути профілактикою раку простати. Лікарів цікавить відповідь на питання, чому захворюваність нижча в країнах Азії, де менше споживають м’яса. Я перечитував публікації в науковій літературі, що пов’язували сексуальну активність чоловіка із ймовірністю захворіти на рак простати. Автори цих досліджень дійшли висновку, що чим більше у чоловіка статевих актів на місяць, тим меншому онкоризику він піддається. Однак ця гіпотеза контроверсійна. Можливо, спортивний спосіб життя змолоду також є профілактикою раку простати. Поки це не доведено, але я закликаю чоловіків починати піклуватися про статеве здоров’я до 30 років.


Зараз все більше молодих чоловіків звертається до нас з приводу онкоскринінгу на рак простати. Частіше за все ініціатива перевірити здоров’я чоловіка йде від коханої. Жінки більш відповідально ставляться до власного здоров’я і до здоров’я свого чоловіка, батька, брата.


Я також відрощую вуса в листопаді. Разом з колегами ми активно поширюємо у соцмережах “вусаті” фото із повідомленням, що на ранніх стадіях рак простати — виліковний. Якщо ми постійно будемо піднімати тему вчасної діагностики статевого здоров’я і бити в цю болючу точку, то мислення чоловіків зміниться. Діагностуйтеся вчасно, це може зберегти ваше життя.


Лікар Олександр Стаховський
Фото: facebook.com/ostakhovsky
Лікар Олександр Стаховський

В Украину доставили первую партию препаратов для онкобольных за госбюджет 2019


Джерело статті: “https://ukr.lb.ua/blog/dosvid_zdorovia/442990_vusopad_abo_shcho_potribno_znati_pro.html”