Лідер німецьких соціал-демократів йде у відставку з усіх посад
Голова "Соціал-демократичної партії Німеччини" Андреа Налес заявила про відставку з посад голови партії і фракції у Бундестазі. Свою позицію колегам по партії і парламентській фракції політик роз’яснить 3-4 червня, повідомляє DW із посиланням на заяву Налес.

"Обговорення всередині фракції і численні партійні відгуки дали мені зрозуміти, що підтримки, необхідної для виконання моїх обов’язків, більше немає", — пояснила політик.

"Соціал-демократична партія" входить до правлячої коаліції разом із блоком консервативних партій "Християнсько-демократичний союз" і "Християнсько-соціальний союз", відставка Налес може спричинити далекосяжні та непередбачувані наслідки для уряду на чолі з канцлеркою Ангелою Меркель.

Альянс соціал-демократів із ХДС/ХСС відпочатку викликав дискусії у СДПН, останнім часом ліве крило партії дедалі голосніше вимагає розірвання коаліції із консерваторами.

Андреа Налес очолювала партію з квітня 2018 року, парламентську фракцію – з вересня 2017 року.

Нагадаймо, 23-26 травня в державах ЄС відбулися вибори депутатів Європарламенту.

"Європейська народна партія" отримала 178 мандатів, соціалісти – 152 місця в Європарламенті. Ліберали разом із представниками "Ренесансу" Еммануеля Макрона створять нову депутатську групу зі 108 осіб. "Зелені" отримали 67 мандатів. У євроскептиків буде більше 100 місць: групи "Європа для свободи" та "Європа за нації" провели в Європарламент 53 і 55 депутатів відповідно.

У Німеччині на виборах до Європарламенту СДПН показала рекордно низький результат, поступившись не лише блоку ХДС/ХСС, але й партії "Союз 90"/"Зелені".

Докладніше про підсумки виборів до Європейського парламенту та їхнє значення читайте у статті Олександра Сушка ""Європейський Союз — це важливо": про що кажуть результати виборів до Європарламенту?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/lider-nimeckih-social-demokrativ-yde-u-vidstavku-z-usih-posad-313241_.html”