Коли українські підлітки починають займатися сексом – дослідженняКоли українські підлітки починають займатися сексом – дослідження

Майже кожен третій підліток з п’яти опитаних мав перший секс після 15 років.

Останнім часом середній вік підлітків, які вступають у статеві стосунки, залишається без змін.Такими є результати дослідження 10-17-річних українців, оприлюднені дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), пише Українська правда. Життя.

Коли українські підлітки починають займатися сексом – дослідження


Про те, що у нього уже був секс, сказав майже кожен п’ятий підліток (від 3,7% серед 13-річних до 34,2% серед 17-річних).

В усіх вікових групах більш "досвідченими" представляли себе юнаки.

Практично кожен десятий підліток, який мав секс, визнав віком сексуального дебюту 12 років і молодше (12,1% юнаків та 3,5% дівчат).

Цікаво, що кожен десятий 14-річний юнак та кожен шостий 15-річний сказали, що не знають, чи використовували презерватив під час останнього статевого контакту.

При першому сексі використовувала презерватив 2/3 опитаних підлітків, які вже мають статеві стосунки. Дівчата частіше за хлопців повідомляли про нехтування цим – від третини 16-річних до чверті 17-річних.

Коли українські підлітки починають займатися сексом – дослідження


Основним джерелом отримання знань про статеві стосунки для молоді виявився інтернет. Більше половини вказали саме мережу місцем, у якому шукали і знаходили потрібну інформацію.

На другому місці друзі й однолітки – 41,0% опитаних.

Для кожного третього батьки та вчителі стали важливим джерелом знань про статеві стосунки.

Близько третини опитаних 14-17 річних отримували інформацію про статеві стосунки від медпрацівників. Дівчата частіше вдавалися до роз’яснювальних послуг батьків та медиків. До вчителів найактивніше звертаються дівчата 14-15 років.


Джерело статті: “https://molbuk.ua/news/173480-koly-ukrayinski-pidlitky-pochynayut-zaymatysya-seksom-doslidzhennya.html”