АР: Пентагон планує відправити на Близький Схід до 10 тисяч військових для протидії ІрануАР: Пентагон планує відправити на Близький Схід до 10 тисяч військових для протидії Ірану — фото

Kansas Adjutant General’s Public Affairs Office / Flickr

Жодного конкретного рішення ще не прийнято

Kansas Adjutant General’s Public Affairs Office / Flickr


Міністерство оборони США готується ознайомити Білий дім з планами по відправці на Близький Схід до 10 тисяч військових для посилення захисту від потенційних іранських загроз, повідомляє AP з посиланням на джерела.

За даними джерел, ніякого конкретного рішення ще не прийнято і поки незрозуміло, Білий дім схвалить відправку всіх або тільки частини із запропонованих Пентагоном сил.

Як відзначають чиновники, війська будуть оборонними силами. Також буде обговорюватися ініціатива про направлення на Близький Схід додаткових ракетних комплексів Patriot, а також збільшення числа кораблів у Перській затоці.

Зустріч щодо планів Пентагону повинна відбутися у четвер, 23 травня.

Ситуація на Близькому Сході загострилася після виходу США з угоди щодо ядерної програми Ірану і введення жорстких санкцій проти іранського режиму.

Для захисту своїх інтересів і інтересів союзників у регіоні США відправили ударну групу на чолі з авіаносцем USS Abraham Lincoln, тактичну групу бомбардувальників, десантно-вертолітний корабель Arlington і зенітно-ракетний комплекс Patriot.

Командувач Корпусу вартових Ісламської революції пригрозив США «ударом в голову» у відповідь на будь-які силові дії проти Ірану.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/ar-pentagon-planuye-vidpraviti-na-blizkiy-shid-do-10-tisyach-viyskovih-dlya-protidiji-iranu-50023020.html”