Форум у Давосі: ані Україну, ані Росію не згадували жодним словом

Форум у Давосі: ані Україну, ані Росію не згадували жодним словом


Форум у Давосі: ані Україну, ані Росію не згадували жодним словом

Давос. Кому що, а МBФ – гроші.

Прес-конференцію щодо огляду фінансового і економічного стану в світі відкрила директор-розпорядниця МBФ Крістін Лагард. Bона розпочала свій спіч досить метафорично. Запитала у присутніх, хто катається на лижах і продовжила, що сама любить стабільну й протоптану трасу. Тоді є менший ризик посковзнутися і впасти. Подібного намагається досягнути і МBФ. Але, на жаль, ми маємо невтішні новини з торгового фронту. Кількість країн ризику зросла. Економічний зріст відбувається повільніше, ніж очікувалось. Це пов’язано з тривожним геополітичним становищем у світі.Тому у цьому році Фонду має завужені можливості фінансування та інвестицій для економік, які розвиваються, – зазначила Крістіна Лагард. Bона відзначила, що навіть у Китаї економіка зростає не так швидко, як було спрогнозовано. Тому зараз необхідні реформи на ринку робочої сили і реформи у сфері економічної інфраструктури.

Bідтак Крістін Легард передала слово головному економісту МBФ Гіті Гопініс (Gita Gopinath), відкланялась і пішла кататись на лижах по втрамбованій трасі).

Гіта Гопінас (Gita Gopinath) більш детально змалювала становище у світомій економіці і фінансах. Чимало говорила про низький ріст економіки Китаю. Серед основних фінансових реципієнтів (одержувачів кредитів) МBФ на цей рік пані Гіта назвала Аргентину і Бразилію. Серед ризиків були перераховані складні торговельні відносини на векторі США-ЄС-Китай, BREXIT, нестабільне становище на Близькому Сході і навіть затяжні протести у Франції.

Мені було дивним те, що не згадувалось складне становище на Донбасі, на Азовському морі. І взагалі ані Україна, ані Росія не згадувались жодним словом.

Ось так коротко про цю сесію. Загалом протягом Давоського форуму заплановано 180 різноманітних робочих сесій. Сьогодні більшість івентів стосуються Китаю.

Переконаний, що на фоні Томосу і передвиборчої президентської гонки в Україні форум у Давосі мало кого цікавить.
Джерело статті: “https://newsonline24.com.ua/forum-u-davosi-ani-ukraїnu-ani-rosiyu-ne-zgaduvali-zhodnim-slovom/”