В Україні з’являться єдині правила дорожніх тендерів – НАДУПро це в інтерв’ю "ZN.ua" розповів президент Національної асоціації дорожників України Тарас Сиротинський.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

"Дивовижно, але попри освоєння щороку мільярдів гривень на дорожнє будівництво, ми досі не маємо чіткої методики проведення закупівель в дорожній галузі, яка б стандартизувала і набори документів, і вимоги до замовників і учасників. На це неодноразово вказували наші міжнародні партнери, постійно вписуючи цей пункт у рекомендації із підвищення ефективності галузі", – відзначив він.

За словами Сиротинського, потрібно на законодавчому рівні закріпити чітке визначення понять "дискримінації" та "аналогічності", та інших, які використовуються "тролями" для зриву тендерів. А також встановити стримуючий фактор – відповідальність учасників за порушення вимог законодавства та зриву тендерних процесів.

Нова методика "Укравтодору", на його думку, створить єдиний підхід щодо способів підтвердження відповідності учасників тендерів кваліфікаційним критеріям для всієї дорожньої галузі. "Його зараз немає, кожен замовник виписує вимоги як уміє. А це — благодатний ґрунт для вирощування "тролів" і корупції. Ми ж розуміємо, що неможливо розгорнути масштабне дорожнє будівництво, коли на ринку таких "тролів" десятки", – відзначив Сиротинський.

Він висловив сподівання, що документ дасть змогу позбутися в тендерній документації умов, виписаних під конкретних учасників. "Натомість з’являться цілком прозорі обов’язкові вимоги, такі як наявність вимірювальної лабораторії, яка спроможна виконувати контроль якості будівельних матеріалів, виробів і конструкцій; наявність сертифікату на систему якості ISO (ДСТУ) 9001; наявність транспортної схеми та інше", – відзначив президент НАДУ.

"Крім того, з’явиться прийнятий в світі принцип "проектування-будівництво-обслуговування", коли всі роботи, починаючи з проектування, будівництва та експлуатації буде виконувати одна організація. Такий підхід дозволить мінімізувати потенційні ризики і загальні витрати як на власне ремонт / будівництво, так і на подальше гарантійне обслуговування. За такою моделлю реалізуються проекти Міжнародних фінансових організацій (МБРР, ЄБРР, СІБ) у європейських країнах, у тому числі, і в Україні. Але, на жаль, процедура не імплементована у вітчизняне законодавство", – підкреслив експерт.Джерело статті: “https://www.depo.ua/ukr/politics/v-ukraini-zyavlyatsya-edini-pravila-dorozhnikh-tenderiv-nadu-202002271121850”