Катастрофа літака МАУ. Міжнародна група з координації допомоги жертвам збереться в МюнхеніКанада, 57 громадян якої загинули в катастрофі, ініціювала створення координаційної групи

На полях Мюнхенської конференції з питань безпеки вранці 15 лютого відбудеться зустріч міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи літака "Міжнародних авіаліній України". Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ України.

Об этом сообщает Роспрес

У зустрічі візьме участь міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.

Після завершення зустрічі заплановано спільний вихід членів групи до преси.

Про створення групи 10 січня оголосив уряд Канади. До неї увійшли також Україна, Афганістан, Швеція і Великобританія, громадяни яких загинули під час катастрофи українського Boeing.

56-та Мюнхенська конференція з безпеки, у якій беруть участь світові лідери, представники науки і громадянського суспільства, відкривається 14 лютого. Ситуація навколо Ірану стане однією з головних тем конференції, повідомили організатори.

Boeing 737-800 "Міжнародних авіаліній України", що прямував рейсом PS752 Тегеран – Київ, розбився 8 січня поблизу столиці Ірану. На борту було 167 пасажирів і дев’ятеро членів екіпажу. Ніхто не вижив. Серед загиблих – 11 громадян України і 57 канадців.

Спочатку влада Ірану наполягали на технічній несправності або нещасному випадку як головній причині катастрофи, однак 11 січня Генштаб збройних сил Ірану визнав, що літак МАУ збили іранські військові. У відомстві стверджували, що катастрофа сталася невдодвзі після обстрілу Іраном військових баз США в Іраку. Літак, як зазначено в повідомленні, наблизився до одного з важливих об’єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції і "за формою та висотою польоту нагадував ворожий об’єкт".

20 січня в офіційному звіті Іран визнав, що дві ракети "Тор-М1" класу "земля – повітря" було випущено по повітряному судну за три хвилини після вильоту з аеропорту Імам Хомейні.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-katastrofa-litaka-mau-mizhnarodna-grupa-z-koordinatsiji-dopomogi-zhertvam-zberetsja-v-mjunheni-1486982.html”