Учені створили апарат, який повністю замінює донорському органу людський організм

Учені створили апарат, який повністю замінює донорському органу людський організм


Фото pixabay.com

Подія: У Швейцарії створили апарат, який може відновлювати травмовану людську печінку і цілий тиждень зберігати її "живою" поза тілом.

Об этом сообщает http://ustav.top

Деталі: Дослідники з ETH (Вищої технічної школи Цюриха) переконані, що це великий прорив у трансплантаційній медицині. Новація збільшить кількість доступних органів для трансплантації і врятує життя багатьом пацієнтам, які страждають від раку та інших важких захворювань печінки.

Досі печінку можна було безпечно зберігати поза тілом лише 9-12 годин. Завдяки новій технології перфузії орган залишається "живим" цілий тиждень. У новій машині за кілька днів відновлюються навіть пошкоджені печінки померлих людей. Шість з 10 пошкоджених органів, від яких відмовилися усі клініки, за тиждень повністю відновили свої функції. Тепер вони готові до трансплантації.

/storage/2020/01/14/image/md_FM0y_imageimageformatfullwidth999520985.jpeg

Так виглядає апарат. Орган знаходиться зліва у білому контейнері.

Основа технології — складна система перфузії, що імітує більшість основних функцій організму. Машина замінює серце, легені, нирки та інші органи. Печінка постійно насичується киснем, а тиск у порожнинах її вен утримується на фізіологічному рівні. Якщо за стандартних умов, орган для трансплантації зберігають при температурі 4 градуси за Цельсієм, машина швейцарських науковців підтримує температуру близьку до тіла — 34 градуси.

Цікаво, що за тиждень органи втратили близько 25% своєї маси. Науковці поки не можуть пояснити, чому так відбувається, але запевняють, що на функції печінки це не впливає.

читайте також: 750 проба, 18 карат. Вченим вдалося створити золото з пластику

Коментарі: "Найбільшою проблемою на початковій фазі нашого проекту було знайти спільну мову між медиками та інженерами", — каже сайту USZ Філіп Рудольф фон Рор, технолог університету та учасник дослідження.

"Успіх цієї унікальної перфузійної системи, над якою чотири роки працювала група хірургів, біологів та інженерів, відкриває багато нових шляхів у трансплантації органів та лікуванні раку", — додає професор П’єр-Ален Клав’єн, голова відділення хірургії та трансплантації університетської лікарні Цюриха.

Що було раніше: 18 грудня 2019 року Кабмін затвердив перелік та тарифи на послуги з трансплантації. Тепер пересадка печінки або її частини в Україні коштує 855 тисяч 39 грн, серця і легенів — 535 тисяч 280₴, а пересадка гемопоетичних стовбурових клітин стартує від 1,3 млн₴


Джерело статті: “https://expres.online/health/ucheni-stvorili-aparat-yakiy-povnistyu-zaminyue-donorskomu-organu-lyudskiy-organizm”