Зеленський: Сподіваюся, угода про зону вільної торгівлі України з Ізраїлем буде ратифікована ізраїльською стороною найближчим часомПеред вильотом у Київ Нетаньяху говорив, що має намір обговорити із Зеленським, зокрема, питання зони вільної торгівлі між країнами

Президент України Володимир Зеленський висловив надію, що угоду про зону вільної торгівлі України з Ізраїлем ізраїльська сторона ратифікує найближчим часом. Про це глава Української держави заявив після зустрічі в Києві із прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Детально обговорили наші торговельно-економічні відносини. Ізраїль залишається ключовим торговельним партнером України в регіоні Близького Сходу. Наш сукупний товарообіг перевищив $1 млрд. Немає жодного сумніву, що скоро ця цифра значно збільшиться завдяки підписанню угоди про вільну торгівлю товарами між Україною та Ізраїлем, що, сподіваюся, найближчим часом буде ратифікована ізраїльською стороною. Ми також домовилися без затримок розпочати роботу з розширення угоди і на сферу послуг", – заявив Зеленський.

Він додав, що "в найближчі п’ять років Україна стрімко зростатиме".

"Для цього нам потрібні інвестиції та технології. Тому ми запрошуємо ізраїльські компанії приходити працювати в Україну", – зауважив Зеленський.

18 серпня перед вильотом у Київ Нетаньяху заявив, що має намір обговорити із Зеленським, зокрема, питання створення зони вільної торгівлі між країнами та пенсійну угоду. Це перший візит глави ізраїльського уряду в Україну з 1999 року. Наприкінці липня Нетаньяху заявляв, що може стати посередником між Україною та Росією для врегулювання конфлікту на Донбасі.

Зеленський 6 серпня підписав закон про ратифікацію угоди про зону вільної торгівлі між Кабміном України та урядом Держави Ізраїль. Угоду підписали 21 січня 2019 року в Єрусалимі. 11 липня 2019 року документ ратифікувала Верховна Рада.

Угода набуває чинності за 60 днів після дати останньої дипломатичної ноти, якою сторони повідомляють одна одну, що їхні внутрішні юридичні процедури виконано. Дія угоди не поширюється на анексований Крим, а також непідконтрольні території Донецької та Луганської областей до повного припинення збройної агресії Росії й відновлення конституційного ладу в окупованих регіонах.

Із моменту набуття чинності угоди буде скасовано ввізні мита приблизно для 80% українських промислових товарів, також завдяки скасуванню орієнтовно 70% ввізних мит на ізраїльську промислову продукцію стане можливим високотехнологічний інвестиційний імпорт, повідомляли в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-zelenskij-spodivajusja-ugoda-pro-zonu-vilnoji-torgivli-ukrajini-z-izrajilem-bude-ratifikovano-izrajilskoju-storonoju-najblizhchim-chasom-1205749.html”