Гібралтар не затримуватиме іранський танкер за запитом СШАGibraltar Chronicle / Johnny Bugeja

Іранський танкер

Gibraltar Chronicle / Johnny Bugeja


Влада Гібралтару відхилила запит США про затримання іранського нафтового танкера Grace 1.

Як повідомляє видання Gibraltar Chronicle, це рішення було прийнято, оскільки судно не порушує місцеві і європейські закони.

В уряді Гібралтару пояснили, що позиція Штатів була безпосередньо пов’язана з дотриманням американських санкцій проти Ірану. Однак аналогічних санкцій в Гібралтарі і в цілому в ЄС немає.

Читайте також:

Суд в США видав ордер на арешт звільненого Гібралтаром іранського танкера

Як йдеться в заяві, режим санкцій Євросоюзу проти Ірану докорінно відрізняється від американського.

Нагадаймо, 4 липня військовослужбовці Великобританії затримали іранський нафтовий танкер в Гібралтарі, підозрюваний в доставці нафти в Сирію на порушення санкцій ЄС.

Після цього інциденту Корпус вартових Ісламської революції захопив британський нафтовий танкер Stena Impero під час проходу через Ормузську протоку.

Захоплення танкера іранськими силами загострило обстановку в Перській затоці, в зв’язку з чим США ініціювали створення морської коаліції для патрулювання вод в Ормузькій протоці і «боротьби з іранської агресією».

У четвер, 15 серпня, Верховний суд Гібралтару постановив звільнити іранський нафтовий танкер Grace 1, затриманий в липні за запитом США.

У свою чергу, суд в США видав ордер на арешт звільненого Гібралтаром іранського танкера.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/gibraltar-ne-zatrimuvatime-iranskiy-tanker-za-zapitom-ssha-novini-svitu-50038050.html”