«Бурштинові схеми»: прокуратура Житомирщини розпочала кримінальне провадження щодо місцевих правоохоронцівПро це повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

Матеріали кримінального провадження для проведення досудового розслідування передані за підслідністю до територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в Хмельницькому.

У прокуратурі нагадали, що 12 серпня президент України Володимир Зеленський в Олевську проводив нараду з питань незаконного видобутку бурштину. Він озвучив інформацію про причетність посадових осіб державних і правоохоронних органів Житомирської області до покривання «бурштинових схем» на території Олевського, Овруцького та Коростенського районів, а також можливого отримання ними від кримінальних авторитетів неправомірної вигоди за безперешкодне здійснення незаконної діяльності.

З урахуванням оприлюднених на нараді відомостей, а також інформації, розміщеної на офіційному сайті президента України і в засобах масової інформації, прокуратура Житомирської області внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище).Джерело статті: “https://hromadske.ua/posts/burshtinovi-shemi-prokuratura-zhitomirshini-vidkrila-spravu-proti-miscevih-pravoohoronciv”