Манафорт хотів створити на Донбасі "автономну республіку" на чолі з ЯнуковичемКолишній політтехнолог Партії регіонів і керівник виборчої кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт, разом із колишнім російським розвідником Костянтином Килимником обговорювали план щодо створення автономної республіки на окупованих теріторіях Донбасу, яку б очолив президент-утікач Віктор Янукович.

У документи зазначається, що у 2016 році Килимник написавши електронного листа Манафорту, в якому розповів, що у под годину поїздкі у Москву, де на той час проживав Янукович, він “зустрівся з чоловіком”, маючи на увазі українського президента-утікача.

Пізніше того ж року Килимник зустрівся з Манафортом у США.

“Спочатку, Манафорт і Килимник обговорювали план вирішенню триваючих політичних проблем в Україні завдяки створенню автономної республіки у її індустріалізованому східному регіоні Донбасу та зверни вигнаного у 2014 році українського президента Януковича головою республіки”, – йдеться у доповіді Мюллера.

Цей план, як пізніше зазначав Манафорт, який передбачав таємні спосібі контролю Росією східного регіону України.

Манафорт заявивши, що якщо б він не перервав цю дискусію, Килимник попросивши бі Манафорта переконати Трампа у цьому мирному плані і Янукович очікував би від Манафорта, щоб тієї задіяв свої зв’язки в Європі та Україні для втілення цього плану.

“Манафорт від початку розповів прокурорам, що сказавши Килимнику про те, що план був божевільним, обговорення припинилися, і що він більше не пригадував, щоб Килимник просив Манафорта переглянути план після їхньої зустрічі 2 серпня”, – зазначають прокурори.

Однак прокурори показали йому інші електронні листи, у яких Килимник знову піднімав питання з “мирного плану” і Манафорт погодився, що пізніше ще були намагання обговорити цей план.Джерело статті: “http://povin.com.ua/189775-19-04.html”