Оренда майна за новим законом: що загрожує міським спортивним гурткам

Оренда майна за новим законом: що загрожує міським спортивним гурткам


Оренда майна за новим законом: що загрожує міським спортивним гурткам

Торік у жовтні депутати ухвали закон про оренду державного майна. Утім, якщо раніше будь-яка організація з довгого переліку пільговиків мала право на отримання будь-якого майна в оренду без конкурсу, то тепер в органів влади буде можливість визначати об’єкти, які є найбільш цікавими з комерційної точки зору.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Що загрожує міським спортивним гурткам і чому вони можуть закритися — у сюжеті Сніданку з 1+1.

Це приміщення столична спортивна школа айкідо орендує вже багато років. Оскільки спортивні школи користувалися пільгами, то й за оренду платили небагато. За рахунок цього і ціна за заняття для дітей була символічною. Утім, тепер правила змінилися. Восени минулого року парламент ухвалив новий закон про оренду комунального та держмайна. Тепер комунальне чи державне майно будуть здавати в оренду через систему електронних торгів "Прозорро". Хто більше заплатить – той і виграв.

Утім, під час написання закону про спортивні школи забули і вони залишились без пільг, а платити шалені гроші за оренду їм не під силу. "Зараз, за законом, пільги можуть мати лише депутати, релігійні організації, а за спорт забули", - каже народний депутат України Роман Каптєлов.

За словами президента асоціації Айкідо Айкікай України Ігоря Шмигіна, оренда зросте в 280 разів. Крім того, діти не матимуть грошей аби тренуватися.

Депутат Роман Каптєлов нас запевнив, що до закону готують нові правки. Вони будуть внесені на розгляд найближчим часом. "Звернення до Кабінету Міністрів вже надійшло. Думаю, що протягом десяти днів дадуть офіційну відповідь", - каже депутат.

Відео Чому можуть закритися спортивні гуртки — пряме включення

Що загрожує міським спортивним гурткам і чому вони можуть закритися?

Чому можуть закритися спортивні гуртки — пряме включення
Сніданок з 1+1
  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber

Слід зауважити, що у багатьох шкіл так само незабаром сплине термін оренди приміщення. "Оренда — це передача за гроші майна в користування. Якщо приміщення ще не є вільним, тобто його не повернув колишній орендар, з ним триває суперечка за зроблені поліпшення і немає рішення суду, то жодного нового конкурсу на оренду бути не може — це юридичний нонсенс. Потрібно не гарячкувати, а орендарю і місцевій владі сісти за стіл переговорів, знайти якесь тимчасове рішення поки Верховна Рада остаточно не розбереться, але за умови вчасного внесення плати за користування приміщенням", — радить адвокат Лаврентій Царук.

Наразі всім залишається чекати на остаточне рішення нардепів та доопрацювання закону.


Джерело статті: “https://tsn.ua/ukrayina/orenda-mayna-za-novim-zakonom-scho-zagrozhuye-miskim-sportivnim-gurtkam-1556265.html”