Посол США у Німеччині виступив проти "Північного потоку – 2""Північний потік 2" другий газопровід, який має зв’язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря

США виступають проти будівництва російського газопроводу "Північний потік – 2". Про це 20 вересня в Києві під час зустрічі з директором інтегрованого газового бізнесу НАК "Нафтогаз України" Андрієм Фаворовим сказав посол США в Німеччині Річард Гренелл, повідомило посольство США в Києві у Facebook.

Об этом сообщает http://ugroza.net

"Під час зустрічі з Андрієм Фаворовим посол Гренелл підкреслив, що США виступають проти "Північного потоку – 2", і висловив підтримку енергетичної незалежності України", – ідеться в заяві.


https://www.facebook.com/usdos.ukraine/posts/10157105270291936

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв’язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу складе 55 млрд м³ газу на рік. Вартість проєкту – €9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п’ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозували, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року, компанія – оператор будівництва газопроводу повідомляла, що проєкт можуть завершити до середини 2020 року.

Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія– ні. У серпні 2018 року оператор проєкту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.

Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

12 березня 2019 року Європарламент ухвалив резолюцію, в якій визнав "Північний потік – 2" загрозою для внутрішнього ринку Європейського союзу.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-posol-ssha-v-nimechchini-vistupiv-proti-pivnichnogo-potoku-2-1287812.html”