ФАСТ-ФУД – «Швидка їжа»ФАСТ-ФУД – «Швидка їжа»

Виявляється, фаст-фуд бере свій початок ще з Давнього Риму. Він називався латинським словом «Термополій». Ще давні римляни ввели в обіг такий вид послуг, як недорога швидка їжа. У кожному римському місті існувала маса базарів, де торгували всілякими стравами. Одним з популярних страв були коржики з дріжджового тіста, змазані оливковою олією , які також використовувалися як їстівні тарілки. У Китаї на базарах торгували гарячою локшиною швидкого приготування . В Індії, Європі і Росії були популярні різні коржики. Індустрія фаст-фуду виникла в 1920-і роки в Америці. У 1921 році в Канзасі відкрилася компанія White Castle, фірмовим блюдом якої були дивовижні в той час гамбургери.

Що ж таке «фаст-фуд»? Насправді фаст-фудом є вся та їжа, яка готується швидко. Частіше за все виробництвом такого роду їжі займаються заклади швидкого обслуговування. Відмінною особливістю таких закладів є той факт, що в них можна ситно, недорого і що саме головне дуже швидко поїсти. Сучасний фаст-фуд є ні чим іншим як звичайним продуктом часу, поява якого викликано гострою нестачею часу у сучасних людей не тільки на приготування їжі, але навіть на її прийом. Фаст-Фуд — продовольчі напівфабрикати, що вимагають мінімальних зусиль для приготування.

Наскільки ж шкідлива «швидка їжа», і чи може вона принести шкоду нашому шлунку? Гастоентерологи вважають, що «фаст-фуд» сам по собі ще не є причиною захворювання. Але от викликати загострення хронічних захворювань, а також сприяти переростанню гострого захворювання в хронічне йому цілком під силу. Здоровою людиною всі ці гамбургери і піци переносяться абсолютно нормально. При наших щоденних навантаженнях і божевільному ритмі життя швидкі страви дійсно стають порятунком для наших вимагають їжі шлунків. Ось тільки не слід віддавати їм перевагу перед звичайною їжею і вже тим більше не слід робити їх своєї постійної їжею. По-перше, «швидка їжа» не зможе забезпечити нас потрібною кількістю вітамінів А, С, D і Е, а також мінеральних речовин і клітковини. Крім того, свіжі овочі і фрукти — досить рідкісний гість у меню ресторанів швидкого харчування. Вчені cтверджують, що фаст-фуд є однією з основних причин ожиріння, артритів, атеросклерозов і інфарктів. Люди не бажають витрачати час на готування повноцінної їжі, все частіше використовують фаст-фуд, замість поживної їжі. Вченими було встановлено, що фаст-фуд викликає звикання, подібно наркотикам. Дослідники продукції фаст-фуд стверджують, що їжа промислового приготування сприяє виробленню великої кількості опіатів, які природно продукуются мозком. У такий спосіб при вживанні великих доз фаст-фуда може наступити стан, близький до сп’яніння, хоча і не у такій силі, як від наркотиків, але настільки ж реальний.

Вчені провили опитування, серед населення, і склали такий графік:

Чи вживаєте ви «швидку їжу» ?

Да,постійно. [ 0 ] [0,00%]

Іноді. [ 11 ] [32,35%]

Дуже рідко. [ 16 ] [47,06%]

НІ,і небуду. [ 7 ] [20,59%]

Близько 65% українців старше 18 років від випадку до випадку відвідують заклади швидкого харчування.

- 4% регулярно обідають в таких закладах.

- 70% опитаних вважають, що регулярна їжа на бігу шкідлива для здоров’я.

Точки швидкого харчування вибирають перш за все через:

- швидкості обслуговування — 53%

- відсутності альтернативних варіантів — 15%

- прихильності до фастфуду — 14 %

Щодо мене, я категорично проти фаст-фуду. Вважаю, що краще пройти мимо і потерпіти до повноцінного домашнього обіду або вечері. Деякі вважають, що їх фастфуд виручає, але краще якщо це буде раз або два на рік.

Деякі рекомендації:

Незважаючи на очевидну шкідливість фастфуду, час від часу кожен заглядає в ресторани швидкого обслуговування. А раз так, треба постаратися якомога менше нашкодити своєму здоров’ю.

- Піца. Вибирайте піцу на тонкому тісті, краще вегетаріанську з невеликою кількістю кетчупу і спецій.

- Крошка-картопля. Вибирайте нежирні наповнювачі, такі як бринза або оселедця в олії. Відмовтеся від майонезу та сирного соусу.

- Макдоналдс. Замовляйте дитячі порції і дієтичну колу. Відмовтеся від салатної заправки.

- Хот-дог. Попросіть продавця не поливати вашу сосиску кетчупом, майонезом і гірчицею.

- Пиріжки і чебуреки. Вибирайте печені пиріжки. Смажені пироги, чебуреки і біляші містять занадто багато жиру .

Отже, у наш стрімкий і безпощадний до людини час, ми не піклуючись про повноцінне харчування з натуральних продуктів, все рідше готуємо вдома. Кількість закладів фаст-фуду постійно зростає. Опиратися цьому процесу ми не зможемо, як би не хотіли. Навіть у прихильників домашньої кухні бувають ситуації, коли без відвідувань закладів швидкого харчування не обійтися. Але ж вони теж різні! Якщо вам необхідно перекусити, а крім фаст-фуду немає інших варіантів, ідіть туди, де позиціонують українську кухню, де в меню є смачний борщ і великий вибір овочевих салатів.