Відомий український художник презентував на 26 BookForum у Львові унікальний кириличний шрифт для осіб з дислексієюВідомий український художник презентував на 26 BookForum у Львові унікальний кириличний шрифт для осіб з дислексією

19 вересня 2019 року у рамках 26 BookForum у Львові відбулася презентація першого українського кириличного шрифту для осіб з дислексією. Про це йдеться на офіційному сайті UNICEF Ukraine.

Об этом сообщает http://metlor.net

Розробили проєкт спільно з ГО "Соціальна синергія". Експертка з прав дітей з інвалідністю Маріанна Онуфрик пояснила, що за кордоном існує понад десяток подібних шрифтів, проте всі вони розроблені для латиниці.

"За статистикою, від 10% до 20% людей у світі відчувають труднощі, пов’язані з дислексією. Найбільш поширеним і відомим є сплутування букв сусідніх слів, які можуть звучати однаково. Це особливість, через яку, дітям важко опановувати навички письма і читання", — йдеться у повідомленні.

Новий кириличний шрифт розробив відомий український художник Олег Петренко-Заневський. Його унікальність полягає у зручності для широкого кола користувачів, зокрема дітей, що мають вияви дислексії.

"Шрифт Inclusion UKR буде вільний для некомерційного використання та доступний для видавців дитячої, навчальної та іншої літератури. Аби читання було задоволенням! І ось який це матиме вигляд", — йдеться у повідомленні.

Inclusion UKR шрифт  для осіб з дислексією Олег Петренко-Заневський

Нагадаємо, в Україні видано першу книжку для дітей із дислексією.


Джерело статті: “https://tsn.ua/books/vidomiy-ukrayinskiy-hudozhnik-prezentuvav-na-26-bookforum-u-lvovi-unikalniy-kirilichniy-shrift-dlya-osib-z-disleksiyeyu-1414419.html”