Інструкція з діловодства буде єдина для всіх судівІнструкція з діловодства буде єдина для всіх судів

Інструкція з діловодства буде єдина для всіх судів. Вперше за 6 років було змінено інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах. Це випливає з Наказу Державної судової адміністрації України від 20 серпня 2019 року № 814, яким затверджено Інструкцію з діловодства в місцевих та апеляційних судах України (далі — Інструкція).

Інструкція погоджена Державною архівною службою України — органом, який реалізує державну політику у сфері архівної справи та діловодства.

Інструкція передбачає єдиний підхід до порядку ведення діловодства в місцевих та апеляційних судах всіх юрисдикцій, що дозволить оптимізувати систему документообігу судів. Крім того, встановлює загальні вимоги до організації роботи з документами в суді незалежно від способу фіксації та відтворення інформації, що міститься в документах, включаючи їх підготовку, реєстрацію, облік і контроль за виконанням.

Інструкція набирає чинності через 10 днів з дня видання наказу.

Водночас втрачають чинність три нині діючих накази ДСА України:

  • від 20.02.2013 № 28 «Про затвердження Інструкції з діловодства в господарських судах України»;
  • від 17.12.2013 № 173 «Про затвердження Інструкції з діловодства в місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ»;
  • від 17.12.2013 № 174 «Про затвердження Інструкції з діловодства в адміністративних судах України».

З новою інструкцією можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаймо, раніше «Судово-юридична газета» повідомила, що впровадження ЄСІТС знову відкладається.


Джерело статті: “https://sud.ua/ru/news/publication/148511-instruktsiya-z-dilovodstva-bude-yedina-dlya-vsikh-sudiv”