Влада відмовляється люструвати Діденка і КірюшинаВлада відмовляється люструвати Діденка і Кірюшина
Влада відмовляється люструвати Діденка і Кірюшина

Тисячу людей під Верховною Радою вже четвертий день вимагають люстрації заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Діденка і радника міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Кірюшина. Акція протесту сьогодні розпочалась біля дверей Кабінету Міністрів та плавно перейшла до Верховної Ради. Як запевнили організатор акції і представник ГО «Народна Люстрація» Маганов Денис, люди відступати не планують і будуть відстоювати свою позицію і надалі: «Наша акція набирає все більших розмахів. Активне обговорення на соціальних сторінках і все більше приєднання людей до акції надає нам нові можливості для мітингів. Люди відступати не збираються, а влада як здається не збирається дослухатись, так як вже 4 день поспіль ніхто окрім журналістів до людей не виходить.

Їхні дії паплюжать пам’ять борців за свободу і прагнення жити краще. Шкода, що нова тимчасова влада не змогла цього зрозуміти і розставляє на посади тих людей , яких вже давно потрібно відсторонити від державних посад", — зазначив Денис.

Діденко як перший заступник голови «Нафтогазу» в 2009 році став одним з підписантів газових контрактів з «Газпромом». Тому коли Віктор Янукович став президентом , для Діденка почалися важкі часи. У 2011 році його звинуватили у зловживанні службовим становищем при відчуженні в 2009 році 11 мільярдів кубометрів природного газу, що належав компанії RosUkrEnergo , і засудили на три роки умовно із забороною обіймати керівні посади в державних структурах.
Це був далеко не перший скандал з його участю. На початку 1990 -х років він очолював компанію Хорда ЛТД , є дочірньою структурою « Градобанку », що належали Віктору Жердицькому . На цій посаді Діденко «прославився» при спробі рейдерського захоплення Миколаївського цементного заводу.
Наприкінці 1990 -х , коли віце -прем’єром з енергетики стала Юлія Тимошенко , Діденко стає одним з топ- менеджерів « Нафтогазу» і в 2000 році три місяці навіть виконував обов’язки голови газового монополіста. Тоді його вважали « людиною Тимошенко». Але чи не був він насправді васалом відомого кримінального авторитета на прізвисько «Рибка» (убитий дев’ять років тому) , без якого в « Нафтогазі » колись не підписували ні одна значуща папір ?


Влітку 2001 року Діденко затримали в аеропорту Франкфурта- на -Майні як спільника його колишнього шефа Жердицького , який викрав чотири мільйони марок , виділених Німеччиною для компенсації українським громадянам, що працювали в роки війни в Рейху . У 2004 році Діденко засудили до чотирьох років позбавлення волі , але він почав співпрацювати зі слідством і був повністю виправданий. У 2008 році , коли Тимошенко повторно стала прем’єр -міністром , його призначають першим заступником голови «Нафтогазу».
Як запевнив нас організатор акції і засновник ГО «Народна Люстрація» Олексій, що це далеко не остання постать, проти якої люди готові повстати.
«На сьогодні на офіційній сторінці в фесбуці доволі жваво йде обговорення стосовно кандидатів на люстрацію. Сьогодні компанію скандальному Діденку склав радник міністра паливної та вугільної промисловості Кірюшин, який ще вчора був колегою Курченка. Дуже багато кандидатур потребують люстрації, а деякі навіть кастрації за їх морально непатріотичне знущання над державою та народом. Їх дії паплюжать пам’ять борців за волю і прагнення жити краще. Шкода, що нова тимчасова влада не змогла цього зрозуміти і розставляє тих людей на посади, яких вже давно потрібно відсторонити від державних посад».
Нагадаємо, мітинг на підтримку люстрації зібрав близько 500 чоловік вчора під стінами Верховної Ради, і ще більше прийшло сьогодні незважаючи на тяжкі погодні умови в центрі столиці.

Олег Правда для сайта Компромат Украины и России


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/6202-vlada_vidmovljajetjsja_ljustruvati_didenka_i_kirjushina”