У Німеччині істотно знизилося число віруючихВ Германии существенно снизилось число верующихУ країні провели опитування.

55 відсотків жителів Німеччини вірять в бога – такі результати опитування, проведеного на замовлення видання Der Spiegel соціологічним інститутом Kantar Public.

Результати будуть опубліковані в журналі у суботу, 20 квітня. У 2005 році в бога вірили 66 відсотків німців, відзначає журнал.

Рівень віри в бога знизився і у тих німців, хто зараховує себе до двом найбільшим християнським конфесіям. Якщо 2005 року в бога вірили 85 відсотків католиків, то сьогодні тільки 75 відсотків. У протестантів частка віруючих скоротилася ще більш різко – з 79 до 67 відсотків.

40 відсотків німців вважають, що життя після смерті можлива. У той же час рівень віруючих в загробне життя знижується з віком: у життя після смерті вірить тільки 29 відсотків жителів Німеччини старше 65 років. Серед людей віком 65 років частка віруючих в загробне життя перевищує 40 відсотків.

Між тим, згідно з даними іншого опитування, західноєвропейські християни більш негативно ставляться до іновірців або іноземцям, ніж атеїсти. Люди визначають себе, як християни, частіше мають “негативні погляди на іммігрантів, мусульман і євреїв”, – зазначається у звіті американського науково-дослідницького центру Pew Research Center.

Так, 49 відсотків практикуючих християн і 45 відсотків не практикуючих християн, опитаних у 15 європейських країнах, заявили, що іслам не пов’язаний з їх національною культурою і не відповідає їх цінностям. Серед людей, які не належать до жодної конфесії, таку думку висловили 32 відсотки респондентів. У Німеччині подібної точки зору дотримуються 55 відсотків практикуючих християн, при тому, що інші показники аналогічні середньоєвропейським.


Джерело статті: “http://povin.com.ua/189760-19-04.html”