Регіон Сибіру, очолюваний комуністом, перейде на Держплан за радянським зразком

Іркутська область (РФ) на чолі з губернатором-комуністом вирішила перейти на п’ятирічний Держплан — аналог формату, який діяв в СРСР.


Іркутська область починає експеримент з переходу на Держплан — механізм планування з ключовими завданнями терміном на п’ять років, повідомляє РБК, з посиланням на регіональних чиновників і Іркутського губернатора-комуніста Сергія Левченка.


«Якщо говорити про принципи — координація різних галузей, прогнозування — принципи нинішнього Держплану і того, який був у Радянському Союзі, схожі, — каже Левченко.


Однак повний збіг, за його словами, неможливий, так як «часи сильно змінилися, змінився і економічний уклад». Замість планування безпосередньо роботи підприємств обласна влада будуть впливати на них через заходи держпідтримки і податкові режими.


Левченко вже створив комітет з держпланування Іркутської області.


П’ятирічний Держплан включатиме кілька блоків: в першу чергу виробничий, соціальний, транспортний, науковий, — оголосив Левченко на комітеті по держпланування на початку вересня. Серед ключових елементів — надбавки бюджетникам в залежності від кваліфікації, зростання частки обробних виробництв, баланс розвитку територій, великі інвестиційні проекти. У Держплан буде «упакована» вся діяльність регіональних влад, яку вони могли б вести і в рамках існуючих державних програм, проте іркутські чиновники не вважають держпрограми досить ефективними.