Суд скасував арешт на квартири та акції сина Авакова

Солом\’янський районний суд Києва скасував арешт майна Олександра Авакова — сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.


Про це йдеться в ухвалі суду від 23 серпня, передає Укрінформ


«Клопотання адвоката Тарасова Андрія, подане в інтересах ОСОБА_2 (Аваков — ред.) про скасування арешту майна в кримінальному провадженні № 42015000000001349 від 07.07.2015 року — задовольнити. Скасувати арешт на майно, накладений ухвалою слідчого судді Солом\’янського районного суду м. Києва від 04.05.2018 року у справі 760/10751/18, що належить на праві власності ОСОБА_2», — йдеться у повідомленні.


Зазначається, що скасовано арешт на три машиномісця, дві квартири і прості іменні акції у ПрАТ «Інвестор».


Ухвала оскарженню не підлягає.


Як повідомлялося, НАБУ 31 жовтня 2017 року затримало сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова — Олександра, екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря та підприємця Володимира Литвина в рамках розслідування справи про розтрату 14 млн грн під час закупівлі рюкзаків для Нацгвардії.


Водночас у липні 2018 прокурор САП Василь Кричун закрив провадження у «справі рюкзаків» (№ 42015000000001349) щодо двох фігурантів — сина Авакова та Чеботаря через начебто відсутність «прямих достатніх доказів». Підозрюваним залишився третій фігурант — Литвин.


Водночас у НАБУ назвали непослідовним рішення прокурора САП про закриття провадження щодо Авакова-молодшого і Чеботаря і подали скаргу до САП. У відомстві нагадали, що в квітні прокурори САП визнали достатніми докази вини усіх трьох фігурантів справи і відкрили матеріали провадження сторонам захисту для ознайомлення.


20 серпня Центр протидії корупції, який був заявником у справі, повідомив, що оскаржив рішення про закриття кримінального провадження у «справі рюкзаків» щодо Олександра Авакова та Сергія Чеботаря.


30 серпня керівник САП Назар Холодницький повідомив, що розглянув скаргу НАБУ на постанову прокурора про закриття цієї справи і визнав її законною.


Також Солом\’янський суд Києва повернув Центру протидії корупції їхню скаргу на закриття «справи рюкзаків» у частині стосовно Авакова і Чеботаря. У ЦПК заявили, що оскаржуватимуть це рішення суду в апеляційному порядку.


Напередодні стало відомо, що У справі «рюкзаків Авакова» можуть бути знищені всі докази, — ЦПК.


«Аргумент»