Петиція із закликом врятувати Сенцова на сайті Білого дому набрала необхідні 100 тисяч підписів

Петиція на сайті Білого дому із закликом врятувати українського режисера Олега Сенцова, який голодує в російській колонії, набрала необхідні сто тисяч підписів.


Про це повідомляє сторінка петиції на сайті We the People адміністрації президента США, передає Радіо Свобода.


Петиція, яка була створена 9 серпня, мала набрати сто тисяч підписів до 8 вересня.


Оскільки петиція отримала необхідну підтримку, адміністрація Білого дому повинна буде зробити офіційну заяву з цього приводу.


З 5 вересня сайт петицій Білого Дому заблокований з території України, проте його можливо відкрити через додаток VPN.


7 серпня адвокат Дмитро Дінзе після візиту до Сенцова повідомив, що стан українського режисера погіршується. За словами сестри Сенцова Наталі Каплан, «все не просто погано, все катастрофічно погано». Водночас український режисер повідомив, що не збирається припиняти голодування.


Засуджений в Росії український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських в’язницях. 31 травня він заявив, що його «не цікавить обмін», адже він – «людина, яка йде до кінця».


Сенцов і кримчанин Олександр Кольченко були затримані представниками російських спецслужб у Криму в травні 2014 року за звинуваченням в організації нібито терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.


Правозахисний центр «Меморіал» вніс Сенцова і Кольченка до списку політв’язнів.