Сірчистий ангідрид з «Кримського титану» вкрай небезпечний для людини, — хімік-біолог

Сірчистий ангідрид з заводу «Кримський титан» в повітрі Армянська та інших міст на півночі Криму вкрай небезпечний для здоров’я людини і може призвести до смерті.


Про це в ефірі Радіо Крим.Реаліі розповів хімік-біолог Одеського національного університету імені Мечникова Владислав Балинський.


«Дана речовина — досить сильний окислювач, тому при концентраціях вище 0,5 міліграма в кубічному метрі повітря воно викликає серйозні симптоми і може призводити до цілого ряду захворювань, причому фактично через кілька годин впливу. Такі, як запалення, хімічні опіки слизової оболонки — і саме про це говорять люди. Якщо концентрація досить висока, можливий параліч органів дихання і смерть», — зазначив хімік-біолог.


Владислав Балинський додав, що сірчистий ангідрид також є канцерогенною речовиною, і порадив жителям Армянська та інших уражених міст в разі продовження викидів покинути зону ураження або не виходити на вулицю.


В Армянську місцеві жителі продовжують скаржитися на погіршення самопочуття, їдкий запах в повітрі, першіння в горлі, особливо у вечірній час.


Російський глава Криму Сергій Аксьонов 4 вересня повідомив, що з Армянська планують вивезти дітей шкільного та дошкільного віку в кримські санаторії через забруднення повітря в місті. За словами Аксенова, концентрація шкідливих речовин в повітрі на півночі Криму перевищила допустиму норму, в зв’язку з цим на два тижні призупинили роботу заводу «Кримський титан».


Директор підприємства Андрій Акулов повідомив, що робота заводу буде повністю припинена протягом тижня.


В ніч з 23 на 24 серпня в Армянську стався викид невідомої речовини. 28 серпня російський глава анексованого Криму Сергій Аксьонов написав на своїй сторінці Фейсбук, що ситуація в Армянську «виходить за межі норми».


Влада Криму заявили, що причиною викидів шкідливої ​​речовини на півночі півострова є спека і тривала відсутність опадів. За попередніми даними досліджень, причиною забруднення є випаровування вмісту кислотонакопичувача, використовуваного «Кримським титаном».


Завод «Кримський титан» розпочав роботу ще в 1971 році, а на початку 2000-х перейшов під контроль компанії Groop DF Дмитра Фірташа. Головним напрямком підприємства є виробництво діоксиду титану — речовини, що застосовується в лакофарбовій, гумотехнічної промисловості, при виробництві пластмас і в багатьох інших галузях.


У 2014 році, після анексії Криму Росією, Дмитро Фірташ змінив структуру управління заводом. У жовтні Groop DF передала ПрАТ «Кримський титан» російському дочірньому підприємству ТОВ «Титанові інвестиції». У 2015 році ПрАТ «Кримський титан» був перейменований в «Юкрейніан кемікал Продактс».


За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, завод «Кримський титан» являє собою екологічну загрозу для Херсонської області.


Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією в 2014 році, поставки води на півострів припинили.