Міністр про ситуацію з кримським "Титаном": Немає потреби евакуювати людей

Ситуація з кримським «Титаном» постійно моніториться і немає потреби в евакуації людей на підконтрольній частині України.


Про це заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Вадим Черниш у коментарі журналістам, повідомляє Укрінформ.


«Є два вже засідання з техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій на обласному рівні. Ситуація не виходить, за нашими даними, зараз на той рівень, що треба евакуювати людей. Постійно будемо моніторити, раптом виникне загроза — влада відреагує миттєво. Комісія сьогодні вилетіла туди додаткова — ця ситуація знаходиться постійно під контролем органів влади», — заявив він.


Міністр уточнив, що для аналізу вже взяли проби грунту, води і повітря, однак такі проби потрібно повторювати впродовж кількох днів, «щоб зрозуміти динаміку».


«Прогалина в інформаційному полі з боку окупаційної влади протягом тижня свідчить про те, що вони намагалися приховати справжню ситуацію», — зазначив Черниш.


Він уточнив, що відтепер потрібно тримати ситуацію на постійному контролі, адже окупаційна влада Криму поводить себе «абсолютно безвідповідально».


«Дуже дивно — подивіться, спочатку говорять „ніякої загрози немає“ тиждень, а потім всіх раптово евакуюють, ще і пропонують оздоровитись. Це визнається, що існує шкода для здоров\’я громадян», — додав глава МінТОТ.


Нагадаємо, 4 вересня роботу заводу «Титан» в окупованому Криму через токсичні викиди вирішили зупинити на два тижні. Дітей з міста Армянськ шкільного віку та дошкільнят з матерями відправили до санаторіїв.


Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини передав інформацію про викиди шкідливих речовин в районі Армянська в ООН, ОБСЄ, ВООЗ і Міжнародний комітет Червоного Хреста.