В Україні почались найбільші в її історії навчання з арміями НАТО (ФОТО)

У понеділок в Україні відбулося відкриття багатонаціональних військових навчань «Репід Трайдент — 2018» («Rapid Trident — 2018») за участю підрозділів армій НАТО.


Про це повідомляє у Facebook прес-служба Міністерства оборони.


За її інформацією, урочисте відкриття навчань відбулося на базі Міжнародного центра миротворчості та безпеки Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львівській області.


Зазначається, що в цьогорічних заходах братимуть участь військові підрозділи 10 країн-членів НАТО та 4 країн — партнерів НАТО, всього — 14 країн. А саме — Україна, США, Азербайджан, Болгарія, Велика Британія, Грузія, Данія, Канада, Литва, Молдова, Німеччина, Румунія, Польща, Туреччина.


Також до навчань залучені військовослужбовці багатонаціональної Литовсько-Польсько-Української бригади імені великого гетьмана Костянтина Острозького.

«Цьогорічний „Репід Трайдент — 2018“ є наймасштабнішим спільним сухопутним навчанням», — зазначають у відомстві.


За даними Міноборони, у цілому до навчань залучено понад 350 одиниць техніки та 2200 військових, що тренуються на Яворівському полігоні.


Заходи триватимуть 2 тижні (до 15 вересня включно) та складатимуться з двох фаз — командно-штабної та польової. За цей час українські військові та їх колеги з країн-партнерів відпрацюють низку завдань як бойового, так і логістичного та гуманітарного характеру.


«Важливою особливістю навчання є те, що з українського боку переважну частину учасників складають військовослужбовці однієї із механізованих бригад Сухопутних військ Збройних Сил України, які мають безпосередній і зовсім нещодавній досвід бойових дій у найгарячіших місцях району проведення Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей», — розповідають у прес-службі.


Як повідомлялося, у вересні Росія проведе найбільші за майже чотири десятки років військові навчання — «Восток-2018».