Байден вперше отримає брифінг з питань нацбезпеки

Обраний президент США Джо Байден вперше отримає щоденний президентський брифінг з питань національної безпеки у рамках перехідного періоду між адміністраціями.

Об этом сообщает DEDAL


Про це повідомляє CNN з посиланням на повідомлення перехідної команди Байдена, пише “Європейська правда”.


Разом із Джо Байденом брифінг заслухає віцепрезидент Камала Гарріс. Перед цим вона, як членкиня сенатського комітету з питань розвідки, фактично мала більший доступ до засекреченої інформації, аніж обраний президент.


У щоденних брифінгах наводиться остання інформація від розвідки з аналізом ризиків та загроз, які можуть виникнути для США у короткостроковій та довгостроковій перспективі, і про які мають знати перші особи держави, щоб подбати про національну безпеку.


Щоденні брифінги разом із президентом отримують віцепрезидент і старші радники.


Формат щоденних брифінгів можуть підлаштовувати під зручності чинного президента. Так Джордж Буш більше любив заслуховувати інформацію усно, тоді як Барак Обама опрацьовував її у письмовому вигляді.


Отримання щоденних таємних брифінгів від розвідки – одне з найперших прав обраного президента.


На відміну від Дональда Трампа, який у 2016 році отримав свій перший брифінг наступного тижня після дня голосування, Джо Байден отримує доступ до цієї інформації фактично через місяць – через більшу кількість голосів поштою, що затягнуло остаточне визначення переможця, а також небажання Трампа визнавати свою поразку.


Джерело статті: “https://cometa.news/байден-вперше-отримає-брифінг-з-питан/”