Заступник голови НБУ Рожкова була пов’язана з корупціонерами і звинувачувалася в ряді порушень - ЗМІОднією з основних перешкод для співпраці між Україною і МВФ були вкорінені в країні протекціонізм і хабарництво. Зокрема, мова йде про заступника голови НБУ Катерину Рожкову, з чиїм ім’ям пов’язаний ряд скандалів.

Об этом сообщает Русский репортер


Про це з посиланням на EconoTimes пишуть "Подробности".


"Важко уявити, наскільки ревним реформатором могла бути Рожкова, враховуючи, що вона сама була тісно пов’язана з безліччю корумпованих осіб і звинувачувалася в цілому ряді порушень, від надання банкам можливості відмивати гроші або красти гроші з рахунків вкладників, до використання держкоштів для підтримки банків з якими були пов’язані її особисті ділові інтереси", — йдеться в статті видання.


У матеріалі зазначено, що в листопаді 2016 у мережу потрапили аудіозаписи, на яких, нібито Рожкова в розмові з Дмитром Зінковим — главою збанкрутілого Платинум Банку, обговорює, що робити зі статусом банку, щоб він міг продовжувати приймати депозити.


"Хтось з голосом, схожим на голос Рожкової, в запису обговорює, як приховати реальних власників Платинум Банку, пояснює, що керівництву банку не доведеться платити ринкові процентні ставки за інсайдерськими позиками. На інших записах можна почути, як голосом, схожим на голос Рожкової, обговорюється, з іншим представником центробанку, як фальсифікувати інформацію від українських фінустанов для МВФ", — пише EconoTimes.


Журналісти звернули увагу, що Рожкова очолювала Платинум Банк до роботи в НБУ.


"З Платинум Банком був пов’язаний ряд скандалів, перш ніж він збанкрутував в січні 2017, і в багатьох з них Рожкова, мабуть, брала участь. Аналітики вважали, що хоча він був неплатоспроможним і порушував стандарти, йому дозволяли працювати через "цікавий збіг": Рожкова працювала одночасно в обох установах", — йдеться в статті.


У матеріалі йдеться, що Фонд гарантування вкладів фізосіб отримав контроль над банком, а потім почав розслідування порушень.


"Розслідування, яке спонукало Фонд ініціювати судовий позов проти колишнього керівництва банку, включаючи Рожкову, з вимогою виплатити компенсацію за використання схеми, в якій задіяні 1,5 млрд грн грошей вкладників — схема, яка привела до неплатоспроможності банку", — говориться в статті.


Автори припускають, що діяльність Рожкової вивчається і вона може намагатися втриматися на посаді або почати боротьбу за образ реформатора, несправедливо звільненого з НБУ, звільнення якого може поставити під сумнів транш від МВФ.


"Прагнення скоротити кількість банків шляхом закриття тих, які не пройшли стрес-тести, були зіпсовані тим фактом, що особи, відповідальні за їх реалізацію, такі як Рожкова, мали зв’язки з установами, в яких працювали", — повідомляють автори матеріалу. І роблять висновок — відносини Києва з МВФ та іншими партнерами занадто важливі, щоб ризикувати ними заради менеджерів, що дискредитували себе.


Раніше Фонд гарантування став вимагати від Рожкової відшкодувати 1,5 млрд грн збитку "Платинум Банку". У позовних документах Фонду описана схема, за якою гроші вкладників "Платинум Банку" були виведені на компанії, пов’язані з акціонерами.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/economy/banks/2020-11-11/zamglavyi-nbu-rojkova-byila-svyazana-s-korruptsionerami-i-obvinyalas-v-ryade-narusheniy---smi/214557”