Науковці створили найбільшу тривимірну карту ВсесвітуНауковці заявили, що їхній каталог удвічі більший за попередню найбільшу карту Всесвіту

Науковці з Інституту астрономії Маноа Гавайського університету (США) створили найбільший у світі тривимірний каталог зірок, галактик і квазарів. Про це повідомляє The Next Web.

Об этом сообщает Компромат

Команда науковців розробила карту, використовуючи оптичну зйомку трьох чвертей неба, зроблену обсерваторією Pan-STARRS. Вони навчили алгоритм ідентифікації небесних об’єктів в огляді через подавання в нього спектроскопічних вимірювань, які забезпечують остаточну класифікацію об’єктів і відстані, зазначено в повідомленні.

"Використовуючи сучасний алгоритм оптимізації, ми залучили спектроскопічний навчальний набір із майже 4 млн джерел світла, щоб навчити нейронну мережу передбачати типи джерел і відстані до галактик", – розповів автор дослідження Роберт Бек.

Це дало змогу нейронній мережі досягти точності класифікації 98,1% для галактик, 97,8% для зірок і 96,6% для квазарів.

Науковці заявили, що їхній каталог удвічі більший за попередню найбільшу карту Всесвіту, створену Sloan Digital Sky Survey, і покриває одну третину неба.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/vcheni-stvorili-najbilshu-trivimirnu-kartu-vsesvitu-1522633.html”