Євросоюз не визнав Лукашенка легітимним обраним президентом БілорусіЄвросоюз не визнає легітимність самопроголошеного президента Олександра Лукашенка, «інавгурація» якого відбулася 23 вересня, і переглядає свої відносини з Білоруссю у світлі нинішньої ситуації.

Об этом сообщает FIB

Про це йдеться у заяві Верховного представника від імені Європейського союзу.

«Так звана «інавгурація» 23 вересня 2020 року і новий мандат, на який претендує Олександр Лукашенко, позбавлені будь-якої демократичної легітимності. Ця «інавгурація» прямо суперечить волі широких кіл білоруської громадськості, що виражена в численних безпрецедентних мирних протестах, і слугує лише подальшому поглибленню політичної кризи в Білорусі», — наголошується в документі.

Також у Євросоюзі заявили, що вражені і зворушені мужністю білоруського народу, який продовжує мирно демонструвати демократію і свої основні права, попри жорстокі репресії з боку білоруської влади.

«Ми солідарні з ними і повністю підтримуємо їхнє демократичне право обирати свого президента за допомогою нових вільних і справедливих виборів під наглядом БДІПЛ/ОБСЄ», — вказано у заяві.

Водночас європейські політики висловили сподівання, що білоруська влада утримається від будь-яких «подальших репресій і насильства, спрямованих проти білоруського народу», і негайно і беззастережно звільнять всіх затриманих, включаючи політичних вʼязнів.

«ЄС, як і раніше, переконаний в тому, що інклюзивний національний діалог і позитивна відповідь на вимоги білоруського народу про нові демократичні вибори — це єдиний шлях вперед в пошуку виходу з серйозної політичної кризи в Білорусі з повагою до побажань білоруського народу», — додали в Євросоюзі.

  • Олександр Лукашенко влаштував власну інавгурацію на посаду президента Білорусі 23 вересня у Палаці незалежності в Мінську. На церемонії він заявив, що вступає на посаду «з особливим почуттям гордості за білорусів». Уперше в історії країни про інавгурацію не повідомляли заздалегідь на офіційному рівні.
  • Після «інавгурації» опозиція закликала білорусів приєднатись до безстрокової акції непокори.
  • Німеччина, Литва, Естонія та Словаччина відмовилися визнавати легітимність влади Лукашенка. Згодом до них приєдналися Польща, Данія та Чехія, які теж не вважають Лукашенка законним главою держави. Зокрема, голова МЗС Данії заявив, що таємна інавгурація свідчить про нелегітимність влади.


Джерело статті: “https://babel.ua/news/51657-yevrosoyuz-ne-viznaye-legitimnist-samoprogoloshenogo-prezidenta-lukashenka-i-pereglyane-svoji-vidnosini-z-bilorussyu”