Володимир Зеленський – президент пообіцяв послам G7 прозорий конкурс на голову САППрезидент Володимир Зеленський пообіцяв послам «Великої сімки» прозорий та незалежний конкурс із обрання голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Об этом сообщает Минправды

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

«Як гарант Конституції готовий усіляко захищати й забезпечувати незалежність і прозорість роботи САП, НАБУ, ВАКС. Водночас вимагатиму забезпечення права українських громадян бачити дієву роботу цих органів», — заявив він.

Зеленський також зазначив, що конкурси на обрання голів антикорупційних органів відбуватимуться за законом та під контролем громадськості. Окремо президент розповів про хід реформ в Україні та ситуацію в Нацбанку.

«Наразі зусилля уряду та Верховної Ради спрямовані на підтримку економіки в період кризи, залучення інвестицій та модернізацію тих галузей промисловості, у яких Україна зберігає потенціал. Ми зацікавлені в іноземних інвестиціях і працюємо над створенням комфортних умов для роботи інвесторів. Мій пріоритет — системне поліпшення інвестиційного клімату», — заявив Зеленський.

  • 21 серпня глава САП Назар Холодницький звільнився з посади, а вже 28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором НАБУ.
  • 17 вересня Верховна Рада затвердила своїх представників у комісії з обрання голови САП, попри застереження. В Європарламенті після цього заявили, що Україна ризикує втратити безвізовий режим з Євросоюзом і півторамільярдний транш допомоги, оскільки уряд просуває до комісії сумнівних кандидатів.
  • Водночас Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ Жозеп Боррель повідомив, що згідно з останнім звітом Україна виконує всі критерії для безвізового режиму з ЄС.


Джерело статті: “https://babel.ua/news/51646-zelenskiy-poobicyav-poslam-g7-prozoriy-konkurs-iz-obrannya-ochilnika-sap”