Коронавірус "помолодшав": у Китаї померли немовля та підліток, вчені мають нову статистику інфікування

Коронавірус "помолодшав": у Китаї померли немовля та підліток, вчені мають нову статистику інфікування


Коронавірус "помолодшав": у Китаї померли немовля та підліток, вчені мають нову статистику інфікування

У Китаї від коронавірусу померли 10-місячне немовля та 14-річна дитина, що свідчить про те, що люди, які не досягли 18 років, не застраховані від інфекції та смерті від неї.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Як пише Los Angeles Times, вчені у зв’язку з цим повідомили про нові дослідження перебігу хвороби у дітей, які дещо спростовують попередні дослідження.

Зазначається, що немовля померло у середу, 18 березня. Дитина страждала через закупорку кишківника, і, як кажуть, у неї була поліорганна недостатність протягом чотирьох тижнів, перш ніж виявили коронавірус.

За даними китайської дослідницької групи з коронавірусу у дітей, зі 171 інфікованої дитини у країні, троє перебували у тяжкому стані і потребували інтенсивної терапії, серед них було і 10-місячне немовля, яке померло.

Як і немовля, двоє інших інфікованих дітей мали серйозні проблеми зі здоров’ям, які, можливо, зробили їх більш вразливими до COVID-19. Один лікувався від лейкемії, а другий страждав від хвороби нирок.

Інші дослідження Центру контролю за захворюваннями Китаю повідомляють про 2 143 підтверджені випадки інфікування коронавірусом дітей, серед яких був і підліток, який помер.

Однак вони не зазначають, чи були хронічні хвороби у померлого юнака та у якій формі інші інфіковані діти переносили інфекцію.

Як вберегтися від коронавірусу Як вберегтися від коронавірусу

Що стосується самого дослідження, яке провели експерти з New England Journal of Medicine, то воно виявило, що понад 4,4% інфікованих дітей не мали симптомів вірусу, 51% — мали легкі симптоми, такі як кашель, біль у горлі, нежить, іноді лихоманка, втома. У деяких випадках у дітей були лише такі симптоми, як нудота, блювота, біль у шлунку та діарея.

Решта 39% дітей були середньо хворими. У них були такі симптоми, як пневмонія з кашлем, який прогресував і лихоманка.

Знімки легень у цих дітей були з невеликими шрамами і плямами. За допомогою стетоскопа лікарі часто чули брязкання у грудях, що свідчить про накопичення рідини.

Зазначається, що у важких випадках температура, кашель, а іноді і шлунково-кишкові симптоми прогресували протягом тижня до утрудненого дихання та ознак того, що вони не отримували достатню кількість кисню. У критичних випадках виникали дихальна недостатність та шок, запалення мозку та збій у життєво важливих органів, таких як серце та нирки.

Серед немовлят до 1 року у 11% та у 7% дітей віком від 1 до 5 років був важкий або критичний стан. Серед дітей віком від 6 до 15 років важко перенесли інфікування лише 4%, і 3% — 16-річні підлітки.

"На відміну від інфікованих дорослих, більшість інфікованих дітей мають більш легкий клінічний перебіг. Безсимптомні інфекції також не були рідкістю", — написали автори дослідження New England Journal of Medicine.

Також вони додали, що нез’ясованою залишається головоломка, чи можуть ці 51-55% інфікованих дітей, які не мають симптомів або мають легкі, поширювати інфекцію.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає — пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з’явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 227 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю
Світ
  • Facebook 26
  • Twitter 5
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber

Джерело статті: “https://tsn.ua/svit/koronavirus-pomolodshav-u-kitayi-pomerli-nemovlya-ta-pidlitok-vcheni-mayut-novu-statistiku-infikuvannya-1511601.html”