Аргентина подякувала Україні за згоду евакуювати її громадян з УханяАргентина подякувала Україні за згоду евакуювати її громадян з Уханя

Міністерство закордонних справ Аргентини висловило подяку України за те, що українська влада погодилась разом зі своїми громадянами евакуювати й громадян Аргентини з китайського Уханя, епіцентру поширення коронавірусу.

Про це йдеться в заяві МЗС Аргентини.

Об этом сообщает Руспрес

У відомстві зазначили, що аргентинці хочуть приєднатися до українців і виїхати з Уханя.

«Міністерство закордонних справ (Аргентини — ред.) висловлює подяку уряду України за його щедрість та уряду Китаю за співпрацю», — йдеться у заяві.

Скільки саме аргентинців забере український літак з Уханя, відомство не уточнило.

Як розповіли «BBC Україна» в Міністерстві охорони здоров’я України, літак евакуює 56 людей з провінції Хубей, з них 11 — іноземці. Усі вони погодились пройти 14-денний карантин в Україні.

Нагадаємо, український літак полетить до Уханя 18 лютого, а повернеться з евакуйованими 19 числа.

читайте також

  Українці, яких досі не евакуювали з Уханя: «Влада годує нас обіцянками»

Раніше посольство України в Китаї повідомляло, що 11 лютого Україна планує здійснити спеціальний чартерний рейс Київ-Ухань-Київ задля евакуації українців з провінції Хубей. Потім рейс мали відправити 12 лютого, однак досі літак за українцями так і не вилетів. прем’єр Олексій Гончарук заявив, що затримка евакуації пов’язана з «мінімізацією ризиків».

За останніми даними, кількість інфікованих китайським коронавірусом зросла до 69 256 людей, через вірус померли 1 669 пацієнтів. Водночас 9 645 інфікованим вдалося одужати.

читайте також

  Двометровий термометр, втрачені квитки і танці онлайн: як ситуація з коронавірусом зачепила українців у Китаї
  «Міста порожні, мов після ядерного вибуху». Що відбувається в Китаї та як світ бореться з новим коронавірусом?
  ВООЗ оголосила міжнародний надзвичайний стан через коронавірус. Ми всі помремо? (Спойлер: ні)

Нагадаємо:

 • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
 • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
 • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії, Індії та Африці. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
 • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров’я у світі.
 • В Україні наразі немає випадків інфікування, однак відомо, що двоє українців є серед інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії.

слухайте також

  ????Китайський коронавірус: факти проти міфів / Подкаст hromadske «what the факт»

Джерело статті: “http://fromua.news/article/7861438/argentina-podyakuvala-ukraini-za-zgodu-evakuyuvati-ii-gromadyan-z-uhanya/”