Путін бореться за "головний приз": озвучена мета Росії в Лівії

Путін бореться за "головний приз": озвучена мета Росії в Лівії


Директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос заявив, що головний "приз" у конфлікті в Лівії – це нафта.

Об этом сообщает http://trikolor.pro

"Все це відбувається навколо нафти. Приз в цій війні – нафта, доступ до ресурсів, за нього борються і Росія, і Туреччина", – сказав він OBOZREVATEL.

На думку експерта, чергове відновлення або припинення бойових дій не слід розглядати як важливий етап розвитку ситуації. "У таких конфліктах відновлення бойових дій відбувається регулярно. Ситуація знаходиться в розвитку, конфлікт носить системний характер", – зауважив він.

Володимир Путін

Володимир Путін

У той же час експерт назвав важливе "питання, яке всіх хвилює". "Оскільки мова йде про розподіл ресурсів, в мирній угоді це повинно бути прописано. І всіх цікавить, хто буде дилером в підписанні мирної угоди, хто буде реальним посередником", – пояснив він.

Новини
Убили і обезголовили: "ПВК Вагнера" жорстко розгромили в Африці

Як писав OBOZREVATEL:

  • У Лівії триває протистояння між силами Уряду національної єдності і парламентом країни. Перший підтриманий Об’єднаними Арабськими Еміратами, Єгиптом, Саудівською Аравією, Йорданією і Росією. Другий підтримує ООН, ЄС і Туреччина.


  • 26 грудня уряд Лівії попросив у Туреччині військової підтримки "з повітря, землі і моря", щоб відбити наступ східних сил на столицю країни Тріполі. У Стамбул був відправлений офіційний запит.


  • 4 січня командувач Лівійської національної армією Халіфа Хафтар оголосив про загальну мобілізацію для протистояння агресії ззовні. Він закликав громадян "об’єднатися і взятися за зброю" у відповідь на намір Туреччини відправити війська до Лівії на заклик уряду.


  • З 12 січня національна армія генерала Халіфи Хафтара, підтримувана Росією, оголосила про припинення бойових дій на заході країни.


  • 14 січня стало відомо про те, що перемир’я зірвано. Халіфа Хафтар і спікер лівійської Палати представників Агила Салех Іса не підписали угоду про припинення вогню з Урядом національної згоди Фаїза Сарраджа.


  • Президент Туреччини Раджеп Тайіп Ердоган заявив, що на стороні Лівійської національної армії воюють дві тисячі російських найманців ПВК "Вагнера", які раніше були помічені на Донбасі і в Сирії.


  • Президент РФ Володимир Путін заявив, що на території Лівії нібито немає найманців, зокрема з ПВК "Вагнера", які представляють інтереси РФ і отримують її фінансування.


Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "Ексклюзив" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/abroad/priz-nafta-ekspert-nazvav-interes-putina-v-livii.htm”