Економіка Гонконгу вступила в рецесію вперше за останні десять роківЕкономіка Гонконгу в третьому кварталі 2019 року вступила в рецесію вперше за останні десять років через антиурядові протести та ескалацію торгового спору між США та Китаєм. Про це повідомляє 1NEWS, посилаючись на Економічну правду.

Об этом сообщает http://canadianonlinepharmacycare.com


Згідно з даними офіційної статистики, ВВП Гонконгу в липні-вересні скоротився на 3,2% в квартальному вираженні з урахуванням сезонних чинників.


У річному вираженні зниження становило 2,9%.


Скорочення економіки фіксується другий квартал поспіль, що відповідає технічному визначенню рецесії.


“Внутрішній попит значно погіршився в третьому кварталі, оскільки місцеві соціальні хвилювання сильно позначилися на споживчій активності, а стримані економічні перспективи чинили тиск на споживання та інвестиційний клімат”, – йдеться в повідомленні уряду Гонконгу.


Зокрема, падіння роздрібних продажів в серпні було рекордним за весь час ведення статистики — 23% в річному вираженні. У вересні показник впав на 18,3%.


Влада міста також погіршила прогноз ВВП на поточний рік і тепер очікує скорочення на 1,3%, тоді як попередній прогноз передбачав зростання на 0-1%.


Якщо негативний прогноз збудеться, річне зниження економіки Гонконгу стане першим з 2009 року.


При цьому аналітики побоюються, що спад може бути сильнішим і тривалішим, ніж під час світової фінансової кризи 2008-2009 років і епідемії атипової пневмонії в 2003 році.


Джерело статті: “https://1news.com.ua/svit/ekonomika-gonkongu-vstupyla-v-retsesiyu-vpershe-za-ostanni-desyat-rokiv.html”