Зроби сам. У космосі запрпацював біопринтер для друку органів Так виглядає принтер для друку органів

На Міжнародній космічній станції вперше в історії почали створювати органи за допомогою спеціального принтера.

Компанія "Інвітро" успішно запустила в космос свій магнітний 3D-біопринтер і сподівається отримати аналог щитовидної залози, повідомляє РІА Новини.

"Космонавт Олег Кононенко, раніше навчений роботі з біопринтером, розпочав експеримент по друку живих тканин 4 грудня в 17:00 мск. У результаті експерименту планується отримати хрящову тканину і органний конструкт щитовидної залози миші", — розповіли в компанії.

Результати експерименту відправлять на Землю в грудні 2018 року, потім їх досліджуватимуть і на початку 2019 року оприлюднять підсумки.

"Тривимірний біодрук може використовуватися в безлічі галузей. Ми хотіли б вирішити транспланталогічне завдання. Це величезний ринок. Також досить цікава перспектива — друк харчових продуктів з клітин, в тому числі в космосі. У майбутньому людство зіткнеться з проблемою забезпечення космонавтів їжею при міжпланетних перельотах", — розповів засновник і генеральний директор "Інвітро" Олександр Островський.

Росія збиралася запустити перший такий апарат в космос 11 жовтня, але через аварію ракети-носія цього не сталося. Розробники швидко підготували інший екземпляр і 3 грудня з Байконура його відправили на МКС.

США планують відправити свій біопринтер на МКС навесні 2019 року.

Читайте у новому номері
журналу НВ

  • Люди НВ: 18 українців, які рухають країну вперед
  • Головні ризики та досягнення у держбюджеті-2019
  • Україна йде на рекордний врожай у своїй історії
Читати журнал онлайн
Ukraine-2020
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/techno/innovations/zrobi-sam-u-kosmosi-zarobiv-bioprinter-dlja-druku-orhaniv-2511585.html”