Прокуратура Житомирської області відкрила кримінальне провадження через імовірну участь правоохоронців у схемах незаконного видобування бурштинуЗеленський заявляв, що масштаби незаконного видобування бурштину в Україні сягнули рівня екологічного лиха

Після візиту президента України Володимира Зеленського в Житомирську область місцева прокуратура відкрила кримінальне провадження через імовірне отримання хабарів правоохоронцями з метою покривання схем незаконного видобування бурштину. Про це 13 серпня повідомила пресслужба прокуратури області.

"12 серпня під час робочої поїздки на Житомирщину Зеленський у місті Олевськ проводив нараду з питань незаконного видобутку бурштину. Ним озвучено інформацію щодо причетності службових осіб державних та правоохоронних органів Житомирської області до покривання схем незаконного видобутку бурштину на території Олевського, Овруцького та Коростенського районів, а також можливого одержання ними від кримінальних авторитетів неправомірної вигоди за безперешкодне здійснення незаконної діяльності", – зазначили у пресслужбі.

У відомстві заявили, що з урахуванням оприлюднених на нараді даних, а також інформації, розміщеної на офіційному сайті президента України й у засобах масової інформації, прокуратура Житомирської області внесла в Єдиний реєстр досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище) Кримінального кодексу України.

У прокуратурі додали, що матеріали кримінального провадження передано за підслідністю до територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у Хмельницькому.

Незаконне видобування бурштину налагоджено в Рівненській, Волинській та Житомирській областях.

Улітку 2015 року п’ятий президент України Петро Порошенко заявляв, що 90% бурштину в Україні видобувають нелегально за підтримки правоохоронних органів.

12 серпня 2019 року Зеленський заявив, що масштаби незаконного видобування бурштину в Україні сягнули рівня екологічного лиха.

Через незаконне видобування бурштину Зеленський доручив виконувачу обов’язків голови Служби безпеки України Івану Баканову замінити керівників відомства в Рівненській, Волинській та Житомирській областях, а голові Національної поліції Сергію Князєву – дев’ятьох керівників районних відділів поліції в цих областях.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-prokuratura-zhitomirskoji-oblasti-vidkrila-kriminalne-provadzhennja-z-za-mozhlivoji-uchasti-pravoohorontsiv-u-shemah-nezakonnogo-vidobutku-burshtinu-1191702.html”