У разі зупинки транзиту стрибка цін на газ не буде — депутат профільного комітетуПро це повідомив депутат від «Слуги народу» з комітету Ради з питань енергетики та комунальних послуг Андрій Жупанін в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

Об этом сообщает http://mykolaiv.top

«Я переконаний, що ціна на газ для населення у першому півріччі 2020 року буде навіть нижче, ніж у аналогічний період цього року. Це пов’язано з тим, що Україна закачала рекордну кількість газу (до підземних сховищ — ред.) по літній ціні. Відповідно, ми бачимо передумови для зменшення ціни на газ для населення... Я не бачу прямої кореляції з транзитом газу та ціною для населення, тобто одномоментно з 1 січня 2020 року», — сказав він.

Водночас депутат додав, що у більш довгостроковій перспективі ціни на газ все ж зможуть зрости, що пов’язано зі зростанням попиту на нього.

Пропозицію Газпрому щодо нового контракту на транзит газу Жупанін назвав неприйнятною для України, однак зазначив, що російській компанії все ж доведеться підписати якусь домовленість про транзит для того, аби виконати свої зобов’язання перед Європою.

Також він зазначив, що Україні потрібно відстоювати свою позицію та не відмовлятися від перемог у міжнародних арбітражах, як того вимагає Газпром.

Раніше в уряді спрогнозували стрімке зростання ціни на газ у Європі, але не для українців.Джерело статті: “https://hromadske.ua/posts/u-razi-zupinki-tranzitu-stribka-cin-na-gaz-ne-bude-deputat-profilnogo-komitetu”